تبلیغات
مولایم حسین - ادامه روند دستگیری اعضای جریان انحرافی
دوشنبه 20 تیر 1390  09:41 ب.ظ
توسط:


ادامه روند دستگیری اعضای جریان انحرافی

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به ادامه روند دستگیری اعضای جریان انحرافی،گفت: دستگاه قضا در پیگیری انحرافات و دستگیری این افراد کوچکترین عقب نشینی نخواهد داشت چرا که برخورد با این جریانات وظیفه

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به ادامه روند دستگیری اعضای جریان انحرافی،گفت: دستگاه قضا در پیگیری انحرافات و دستگیری این افراد کوچکترین عقب نشینی نخواهد داشت چرا که برخورد با این جریانات وظیفه قانونی دستگاه قضا است و سبقه سیاسی ندارد.
سید ابراهیم رئیسی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به روند دستگیری اعضای جریان انحرافی گفت: دستگاه قضایی موظف است براساس قانون و حق با هرگونه انحرافی که جرم است برخورد کند و پیگیری های این دستگاه سبقه سیاسی ندارد.
وی افزود: دستگاه قضا در پیگیری انحرافات و دستگیری این افراد کوچکترین عقب نشینی نخواهد داشت چرا که برخورد با این جریانات وظیفه قانونی دستگاه قضا است.
معاون اول قوه قضاییه درخصوص رسیدگی به پرونده مفاسد اقتصادی و عاملان آن اظهار داشت:‌ پرونده مفاسد اقتصادی با جدیت پیگیری می شود و با عاملین آن طبق قانون برخورد جدی صورت می گیرد و عدم اعلام رسمی این برخوردها به معنای عدم اقدام نیست.

 

اصلاح‌طلبان می‌خواهند همچنان دروغگو باشند


اصلاح‌طلبان می‌خواهند همچنان دروغگو باشند

در این میان اما نزاع در داخل اصلاح‌طلبان آنچنان بالا گرفته كه مسئله انتخابات بی‌شك خود به معضلی برای این جریان تبدیل شده است.

این روزها كه فعالیت‌های زیر پوستی برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی شدت گرفته، ‌گروه‌های اصلاح‌طلب نیز كه عمده آنها نیز در فتنه 88 دستی بر آتش داشته و بر كوره براندازی می‌دمیدند، ‌به فكر حضور در انتخابات هستند تا با فراهم آوردن حضور خود در حاكمیت بتوانند مسیر دیگری را از درون برای پیگیری اهداف خود ترسیم كنند.


در این میان اما نزاع در داخل اصلاح‌طلبان آنچنان بالا گرفته كه مسئله انتخابات بی‌شك خود به معضلی برای این جریان تبدیل شده است.

عده‌ای بر حضور در انتخابات تأكید‌ می‌كنند و عده‌ای دیگر حضور در این انتخابات را مستلزم پذیرش شكست و عقب‌نشینی از مواضع خود بدون به دست آوردن هیچگونه دستاوردی ارزیابی‌می‌كنند. بی‌گمان برای عبور از این خوان، ‌لایه‌های بالادستی اصلاح‌طلبان به تدوین برنامه‌هایی پرداخته‌اند كه آن را می‌توان از میان گفته‌ها و اظهار نظرها به وضوح رصد كرد. به‌طور كلی در این زمینه می‌توان گفت كه تصمیم‌سازان اصلاح‌طلب می‌كوشند تا دو مسئله را به موازات یكدیگر مورد اشاره قرار داده و از دل این دو مسئله حامیان خود را مجاب به حضور در انتخابات نمایند.

به بیان دیگر باید گفت كه این دو مسئله گرچه با هم تناقض فاحشی دارند اما در نهایت قرار است یكی از آنها به پای راهبرد اصلی قربانی شود.

این دو مسئله اما چه می‌باشند؟

1- اصلاح‌طلبان به مثابه «روشنفكر عمومی»

اصلاح‌طلبان در چهره روشنفکر قلمرو عمومی ‌تلاش می‌كنند اظهارات خود را فارغ از فرآیند سیاسی – انتخاباتی بیان كنند. اینان در این چهره به مسائل و مشکلات عمومی‌ پرداخته و به دنبال حل مسائل و رفع مشکلات هستند. اما نه از جایگاه دولت/ حکومت و نه از منظر فعال حزبی/سازمانی. بنابراین آنان همچنان از عملكرد خود در جریان فتنه دفاع كرده به نظام حمله می‌برند و عناصر اصلی آن را مورد هجوم قرار می‌دهند و چون بنا نیست در چرخه انتخابات وارد شوند رادیكال‌تر نیز عمل می‌نمایند.

2-اصلاح‌طلبان به مثابه «فعال سیاسی حزبی و سازمانی»

در این بخش اصلاح‌طلبان خود را به عنوان فعال سیاسی وابسته به حزب و سازمان تعریف کرده و در هر شرایطی مواضع گروه خود را توجیه و آن را درست قلمداد می‌کنند. دقیقاً در همین نقطه است كه آنان خود را به عنوان یك بازیگر فعال مستحق ورود به عرصه انتخابات دانسته‌اند و در برابر تناقضاتی كه در برابر چهره روشنفكر عمومی خود دارند دست یازیدن به حیله و فریب برایشان چندان سخت نیست. بنابراین اینگونه است به‌رغم اینكه طی دوران اصلاحات و جریان فتنه 88، ‌كمترین وفاداری و ابراز الزام را به مبانی نظام از خود بروز نداده‌اند، می‌كوشند وارد انتخاباتی شوند كه لازمه‌اش ابراز وفاداری به نظام است و دقیقاً در توجیه این دروغگویی خود نیز می‌گویند «سیاستمدار، ‌اگر نخواهد اخلاق را به هیچ بگیرد، ‌می‌کوشد تا دروغگویی را برمبنای پیامدهای خوب آن اخلاقاً موجه کند، چرا كه دروغگویی، بعضاً به ضرورتی سیاسی تبدیل می‌شود.»
بی‌شك نگاهی به این دو چهره نشان می‌دهد كه اصلاح‌طلبان به بهانه حضور در انتخابات می‌كوشند چهره یك فعال سیاسی را به خود گرفته و وارد عرصه انتخابات شوند، هرچند كه با فریب و نیرنگ خود را ملتزم بدانند. این اما همه ماجرا نیست. اصلاح‌طلبان برای توجیه رفتار خود به یك مسئله دیگر نیز می‌پردازند. آنان مدعی هستند در شرایط كنونی باید از مدل جبهه ملی بهره جسته و ضمن حضور در حاكمیت برنامه خود را پی بگیرند. بی‌تردید این مواضع و اتخاذ این راهبرد از سوی اصلاح‌طلبان نشان می‌دهد كه آنان نه تنها فرقی با گذشته نكرده‌اند بلكه جری‌تر از گذشته نیز شده‌اند. 

سردار حجازی:
تمام داشته‌های دشمنان در منطقه ‌در تیررس نیروهای مسلح ایران است

دشمنان مطمئن باشند اگر علیه ایران دست به تعرضی بزنند داشته‌های آنها در منطقه در تیررس نیروهای مسلح ما خواهد بود و در کوتاه‌ترین زمان آنها را از کرده خود پشیمان می‌کنیم.

، سردار سیدمحمد حجازی معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به برگزاری رزمایش بزرگ موشکی پیامبراعظم (ص)6 گفت: این رزمایش حامل پیام صلح و دوستی برای کشورهای منطقه و نشان دهنده اقتدار دفاعی و توان بازدارندگی مطلوب جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: کشورهای همسایه می‌توانند از الگوی کشورمان برای دست یافتن به اقتدار دفاعی درس بگیرند و به جای اینکه امنیت خود را در وابستگی به قدرت‌های بیگانه و تکیه بر آنها جست‌وجو کنند، برقراری آن ‌را در مسیری که جمهوری اسلامی طی کرده، یافته و دنبال کنند.

حجازی ادامه داد: جمهوری اسلامی درصدد تامین، حفظ و حراست از منافع ملی و تمامیت ارضی خود است و در این راه به ماجراجویان و دشمنان فرامنطقه‌ای هشدار جدی می‌دهد.

معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه سخنانش اظهار داشت: رزمایش پیامبر اعظم (ص)6 به منظور ارتقای توانمندی‌های دفاعی، آمادگی نیروها و آزمایش و عملیاتی کردن سامانه‌های جدید نیروی هوافضای سپاه انجام شد و به هیچ وجه جنبه تهاجمی نداشت.

حجازی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گونه چشم‌داشتی به منافع سایر کشورهای منطقه ندارد، تصریح کرد: برگزاری این‌گونه رزمایش‌ها اطمینان خاطری برای کشورهای همسایه بوده و نشان می‌دهد جمهوری اسلامی قادر است در کنار آن‌ها با همدلی و تفاهم امنیت منطقه را حفظ کند؛ بدون آنکه نیازی به حضور نیروهای بیگانه احساس شود.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در پایان سخنانش گفت: دشمنان و نیروهای فرامنطقه‌ای مطئمن باشند اگر علیه جمهوری اسلامی ایران دست به تعرضی بزنند، تمام داشته‌های آن‌ها در منطقه در تیررس نیروهای مسلح ما خواهد بود و در کوتاه‌ترین زمان آن‌ها را از کرده خود پشیمان می‌کنیم. 

 

کنایه کوچک‌زاده به ادعای ترور افروغ!
کنایه کوچک‌زاده به ادعای ترور افروغ!

مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتشار یادداشتی در وبلاگ شخصی خود به اظهارات و ادعاهای عجیب عماد افروغ نماینده مجلس هفتم واکنش نشان داد. 

 
 در این نوشته که با عنوان "من نمی آیم! ولی ناز امثال من! را بکشید تا مردم در انتخابات شرکت کنند" منتشر شده، آمده است: 
 
سایت خبرآنلاین تحت نفوذ معنوی علی لاریجانی یک مصاحبه واقعا خواندنی را از یک استاد 54 ساله نخبه و روشنفکر و شانه خمیده از ستم بد اندیشان و... را با سه تیتر مختلف به شرح زیر و از سه طریق لینک کرده. 
 
1- عماد افروغ: درنشست های مختلف ازمن پرسیده می شود که حمایت​های رهبری از دولت، از سر مصلحت بوده یاحقیقت؟ 
 
2- روایت افروغ از کاسه​های داغ​تر از آشی که زمینه پذیرش سخنان رهبری را تنگ می​کنند 
3- افروغ: تهدید به ترور شدم/ اسناد این تهدیدها را به وزارت اطلاعات دادم 
 
این استاد 54 ساله نخبه روشنفکر... در آن مصاحبه با تخصصی که دارد به زمین و زمان ایراد گرفته و پیش بینی کرده که انتخابات بعدی چون نخبه های امثال او در آن شرکت نمی کنند و در نتیجه مردم هم آدم نخبه ای برای رای دادن پیدا نمی کنند با اقبال مواجه نخواهد شد مگر آنکه افراد معدودی که مثل ایشان هستند و آسان هم به دست نیامده اند را برویم و پیدا کنیم و نازشان را بکشیم تا به عرصه انتخابات بیانید. 
 
او البته گفته چون احساس امنیت نمی کند، حاضر نیست در انتخابات نامزد شود (حتی اگر سایت خبرآنلاین و علی لاریجانی و... اصرار خیلی خیلی خیلی زیاد هم بکنن) و گفته که در رد صلاحیت ها نباید نماز جماعت رفتن افراد ملاک قرار بگیرد! 
 
وی مدعی شده کسانی می خواسته اند او را ترور کنند و برایش پیامک فرستاده اند و او نام و شماره تلفن آنها را که پیامک داده اند نیز به اطلاعات داده. و البته اینکه نتیجه این اطلاع رسانی ایشان در مورد ترور خودش به اطلاعات چه بوده را مسکوت گذاشته و فکر نکرده خوانندگان ممکن است تصور کنند اطلاعات هم با تروریست‌هایی که قصد سر به نیست کردن این نخبه نایاب(!) را داشته اند، همدست بوده و خلاصه خودتان بروید مصاحبه این روشنفکر نخبه را حتما بخوانید. پیدا کردنش هم خیلی راحت است چون از هر سه لینک بالا گرچه با سه تیتر مختلف هم درج شده اند، به یک جا بیشتر نمی رسید و آن‌هم مصاحبه این استاد 54 ساله نخبه روشنفکر دارای دل پر درد و شانه خمیده از بدگویی ها و..... است!


 

بنی‌صدر:اروپا برای حفظ نظام ایران،اصلاح طلبان را تقویت می‌کند
بنی‌صدر:اروپا برای حفظ نظام ایران،اصلاح طلبان را تقویت می‌کند

بنی صدر: «اروپا بر حفظ جمهوری اسلامی، برروی اصلاح‌طلبان سرمایه‌گذاری کرده است؛ چرا که اروپا در جمهوری اسلامی منافع زیادی دارد و اصولا خواهان سقوط نظام جمهوری اسلامی نیست، بلکه بر حفظ جمهوری اسلامی از طریق جریان اصلاح‌طلب درون رژیم سرمایه‌گذاری کرده است.»

 
 ابوالحسن بنی صدر، امروز 10 جولای(19تیر) در مصاحبه ای با رادیو فرانسه در مورد علاقه کشورهای غربی به اردشیر امیر ارجمند، سخنگوی میر حسین موسوی در خارج کشور و بی توجهی این کشورها به مجتبی واحدی، سخن گوی مهدی کروبی گفت: «دلیلش روشن است. برای اینکه این محافل برروی جریان اصلاح‌طلب در درون رژیم سرمایه‌گذاری کرده‌اند. تغییر رژیم چیزی است که تصور آن در ذهن آنها بعید به نظر می رسد؛ افزون بر اینکه آنها منافع‌شان هم همین را اقتضا دارد.»
 
وی ادامه داد: «آنها به دنبال دموکراسی در کشور ما نیستند. آنها به دنبال رژیم هایی هستند که منافع آنها را تامین کند، همین و بس؛ صورت ظاهری هم داشته باشد چه بهتر، اما نداشت هم نداشت. مثل عربستان که الان دارد نقش ضد انقلاب را بازی می‌کند. در یمن، در بحرین، در مصر، در سوریه، در لیبی، هیچکس هم نمی‌گوید چرا بالای چشمت ابروست!»
 
بنی صدر که عامل نفوذی غرب در جمهوری اسلامی بوده ودر همان ابتدای انقلاب با کمک منافقان ازکشور گریخته است، افزود: «آنها به دنبال رژیمی هستند که حافظ منافع آنها باشد. خوب آقای واحدی از آن خط دور شد و خطی در پیش گرفته که تغییر رژیم را ایجاب می‌کند. حال آنکه آن یکی ماندن در رژیم و اصلاح کردن آن را می خواهد؛ به ترتیبی که توقعات غرب هم برآورده شود.»
 
البته ناگفته پیداست که این تحلیل بنی صدر هم در راستای اهداف غرب صورت می گیرد.در حقیقت غرب درپی آن است که بخشی از اصلاح طلبان را که به سبب فتنه 88 از سوی مردم ایران طرد شده اند، دوباره به عرصه سیاسی ایران بازگردانند تا به وسیله آنها، نقشه های شوم خود برای جمهوری اسلامی را اجرا کنند. وگرنه همه می دانند که این افراد در فتنه 88، تنهادرپی براندازی جمهوری اسلامی بودند.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

جنبش سبز در دفاع از جریان انحرافی جلوی مجلس تجمع کند ..........چهارشنبه 29 تیر 1390

ادامه روند دستگیری اعضای جریان انحرافی ..........دوشنبه 20 تیر 1390

تاكید سیاست خارجی چین بر گسترش روابط با ایران در سال 2011..........دوشنبه 6 تیر 1390

زنان و مردان شیطان پرست + عکس..........سه شنبه 31 خرداد 1390

همایش ملی شهدای بصیرت..........یکشنبه 29 خرداد 1390

فتنه‌گران خودخواه شهد حضور گسترده مردم در انتخابات 88 را به كام آنها تلخ كردند..........یکشنبه 22 خرداد 1390

کار رسانه های آمریکایی، بستر سازی برای سیاست های نظامی این کشور است ..........شنبه 21 خرداد 1390

آخرین بادکنک توهم می ترکد..........جمعه 20 خرداد 1390

بی حجابی دختران‌دانشجو درملأعام+عکس ..........پنجشنبه 19 خرداد 1390

شاه به کردها چه خیانتی کرد ؟ چرا گور به گور ؟ ..........چهارشنبه 18 خرداد 1390

تربیت از دیدگاه امام سجاد(ع) ..........سه شنبه 17 خرداد 1390

خاطرات خواندنی نزدیك‏ترین محافظ امام(ره) از تشییع امام (ره) ..........شنبه 14 خرداد 1390

انس با کوچه و خیابان ..........جمعه 13 خرداد 1390

طلاق و پیامدهاى شوم آن در سرنوشت فرزندان ..........جمعه 23 اردیبهشت 1390

اثرات منفی طلاق بر روی زنان بیشتر از مردان است..........پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390

همه پستها