تبلیغات
مولایم حسین - تاكید سیاست خارجی چین بر گسترش روابط با ایران در سال 2011

تاكید سیاست خارجی چین بر گسترش روابط با ایران در سال 2011

 
پكن - یك روزنامه چینی روز سه شنبه نوشت : در سیاست خارجی چین در سال جاری میلادی بر گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران تاكید شده است.
روزنامه 'مردم' ارگان حزب حاكم چین نوشت : یكی از اولویت های سیاست خارجی چین در سال جاری میلادی گسترش روابط با كشورهای آسیایی از جمله ایران است.
روزنامه می نویسد : در طول دو هفته گذشته بسیاری از مقام های آسیایی یا از چین دیدار كرده اند و یا مقام های چین سفرهایی به كشورهای این قاره داشته اند.
نشریه چینی از سفر اخیر ' علی اكبر صالحی ' وزیر امور خارجه ایران به چین و ملاقات وی با مقامات بلندپایه این كشور به عنوان یكی از این رویدادها یادكرده و آورده است : در جریان این سفر مقام های چین بر از سرگیری دورتازه ای از مذاكرات هسته ای در این زمینه تاكید ورزیدند.
' مردم ' افزود : وزیر خارجه ایران در مدت اقامت سه روزه خود در چین دیدارهایی با مقام های ارشد این كشور از جمله معاون رییس جمهور و وزیر خارجه داشت و با آنان در باره مهمترین موضوعات در روابط دوجانبه و مسایل منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر كرد.
به نوشته نشریه چینی ، این كشور مراودات بلند پایه ای با مقام های كشورهای آسیایی داشته است.
روزنامه اضافه كرد : چین در تلاش است تا نقش سازنده ای در امور سیاسی آسیا ایفا كند و در نیمه اول سال جاری میلادی این تلاش ها ملموس بوده است.
روزنامه ' مردم ' سفر نخست وزیر پاكستان و رهبر كره شمالی به چین را از جمله محورهای اساسی در سیاست خارجی چین در رابطه با كشورهای آسیایی در سال جاری میلادی دانست.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)
 

تاكید روسای جمهور ایران و چین افزایش مناسبات دوكشور تا 100میلیارد دلار است

 
 
پكن -سفیر ایران درچین ازافزایش مناسبات تجاری ایران و چین در سالهای نه چندان دور خبر داد و گفت: براساس تاكید رییسان جمهور ایران و چین مناسبات دوكشور باید به 100 میلیارد دلار برسد.
به گزارش ایرنا، وی این مطلب را در مصاحبه با نشریه انگلیسی زبان ' لوك وی ' LOOK WE
اعلام كرد.
' مهدی صفری 'درپاسخ به پرسشی در ارتباط با روابط اقتصادی دو كشور و همچنین دورنمای روابط ایران و چین اظهار داشت: سال ها قبل روابط اقتصادی و تجاری ما تنها چهار میلیارد دلار بود ولی در حال حاضر این رقم به 30 میلیارد دلار افزایش یافته است.
' ما انتظار داریم كه در آینده نزدیك آن را به 50 میلیارد دلار برسانیم.'
به گفته صفری ، دكتر احمدی نژاد رییس جمهور ایران در دیدار با رییس جمهور چین از آمادگی ایران برای افزایش این روابط به 100 میلیارد دلار خبر داده اند كه طبعا این روابط نه تنها در تجارت كالا بلكه در زمینه های گوناگون از جمله سرمایه گذاری می تواند ، سوق داده شود.
حجم روابط ایران و چین در سه ماهه نخست امسال به 10 میلیارد دلار رسید كه پیش بینی می شود ارزش مناسبات تجاری دوكشور در پایان سال 2011 به حدود 40 میلیارد دلار برسد.
سفیرایران درچین با اشاره به چهلمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیك بین ایران و چین گفت : روابط ایران و چین قدمتی دیرینه دارد اما دوكشور چهل سال است كه به طور رسمی و دیپلماتیك با هم همكاری و روابط دوجانبه دارند.
وی با بیان این مطلب كه روابط سیاسی بین ایران و چین در سطح خوبی قرار دارد خاطر نشان كرد : سفر اخیر وزیر خارجه ایران به چین در چارچوب تداوم رایزنی مقامات عالی رتبه دو كشور و به دعوت وزیر خارجه چین صورت گرفت.
سفیر ایران در چین گفت : ایران در منطقه قرار گرفته است كه به لحاظ جغرافیایی با 15 كشور همسایه است بنابر این می توانیم بعنوان پایگاه تجاری در توسعه تجارت چین با همسایگانمان نیز ایفای نقش كنیم .
صفری با اشاره به جذابیت های گردشگری و فرهنگی ایران نیز اظهار داشت : انتظار داریم رسانه های چینی نیز تصویر صحیح و واقعی از ایران را برای مخاطبان ترسیم نمایند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

 

چینیها 30 میلیون دلار در منطقه آزاد انزلی سرمایه گذاری می کنند

 

رشت - خبرگزاری مهر: مدیر عامل شرکت توزمایی در اوکراین از سرمایه گذاری 30 میلیون دلار چینی ها در منطقه آزاد انزلی خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر در رشت، شیانگ گوامین مدیرعامل شرکت توزمایی در اوکراین که ریاست تیم مدیران بین المللی این شرکت را در بازدید از منطقه آزاد انزلی برعهده داشت با اعلام اینکه این شرکت طی دو سال نخست فعالیت خود در منطقه آزاد انزلی اقدام به سرمایه گذاری مستقیم حدود 30 میلیون دلار می کند،  در خصوص نوع فعالیت این شرکت چینی در این منطقه گفت: کار اصلی مجموعه شرکتهای توزمایی تجارت بین المللی از طریق ایجاد بازار در نقاط مختلف جهان با هدف عرضه مستقیم محصولات درجه یک چینی با قیمت مناسب است که در کنار آن محصولات کشورهای دیگر را نیز به بازار چین وارد خواهد کرد.

وی همچنین کالاها و اجناس مصرفی همچون پوشاک، لوازم منزل، تجهیزات رایانه ای و سایر اقلام  را در حوزه فعالیت تجاری شرکت متبوع خود اعلام کرد و اظهارداشت: با اقدامات صورت گرفته بعد از ماه مبارک رمضان مرحله نخست کار را با فعالیت 20 غرفه شروع کرده که در مرحله نهایی به افزون بر 200 غرفه افزایش خواهد یافت.

شیانگ گوامین درخصوص دلایل انتخاب منطقه آزاد انزلی با اعلام اینکه بعد از بررسی سه ساله نقاط مختلف ایران انزلی را بهترین نقطه برای فعالیت تجاری شرکت انتخاب شده است، گفت: نزدیکی این منطقه به شهرهای بزرگ و پرجمعیت ایران، قطب گردشگری بودن کشور و حضور میلیونها نفر در طول سال در استان گیلان و بندر انزلی، نزدیکی به بازارهای مصرف کشورهای حاشیه دریای خزر و انتخاب منطقه آزاد انزلی به عنوان نقطه پایلوت توسعه روابط تجاری، اقتصادی ایران با این کشورها از مهمترین دلایل انتخاب این منطقه است.

وی حمایت ها و کمکهای مجموعه مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی را در کنار قوانین حمایتی مناسب برای حضور سرمایه گذاران خارجی را از دیگر عوامل انتخاب این منطقه برای فعالیت تجاری شرکت خود اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه در ایران فضای بسیار مناسبی برای فعالیت تجاری بین المللی وجود دارد و بنا داریم به بزرگترین سرمایه گذار تجاری در بازار ایران بدل  و منطقه آزاد انزلی را به مرکز محوری تجاری ایران از نظر کیفیت، تنوع و قیمت تبدیل کنیم.

رئیس تیم مدیران بین المللی شرکت توزمایی در اوکراین درخصوص دلایل حضور مدیران شعب دیگر کشورها بخصوص کشورهای اروپایی در مرحله شروع به کار شعبه ایران این شرکت ا‌ظهار داشت: دلیل حضور مدیران شرکت دیگر کشورها اهمیت حضور پرقدرت و با نیروی ماهر در بازار ایران با هدف گسترش آن است.

شیانگ گوامین با بیان اینکه متأسفانه برخی از کشورها سعی دارند با تبلیغات منفی علیه ایران و شرایط تحریم، تمایل سرمایه گذاران را برای حضور در ایران از بین ببرند و این درحالی است که به صرف حضور در ایران نگاهشان نسبت به این کشور تغییر کرده و پی به تبلیغات دروغین رسانه ای می برند، افزود: ما به ایران آمده ایم تا با حضور خود در ایران کالاهای درجه یک چینی را با قیمت مناسب به مصرف کنندگان گرامی ایران عرضه کنیم.

وی درخصوص نوع فعالیت و برنامه های آتی سرمایه گذاری شرکت خود در بازار تجاری ایران گفت: در مرحله نخست اقدام به عرضه مستقیم محصولات درجه یک تولیدی و با استانداردهای بین المللی شرکت خود و دیگر شرکت های چینی می کنیم و در صورتیکه محصولی در بازار ایران مورد استقبال قرار گرفت آن محصول را در منطقه آزاد انزلی تولید خواهیم کرد.

مدیر این شرکت بین المللی چینی خاطر نشان کرد: در بخش فروش و نحوه فروش نیز علاوه بر خرده فروشی اقدام به عمده فروشی به بازارهای شهرهای دیگر ایران نموده و در مرحله نهایی نیز عمده فروشی به بازارهای مصرف کشورهای همسایه ایران را در نظر داریم.

شیانگ گوامین با بیان اینکه در مرحله نخست از تجربیات بازاریابی فروشندگان چینی فعال در کشورهای اسپانیا، اکراین و ایتالیا در منطقه آزاد انزلی بهره می گیریم، تصریح کرد : بعد از آموزش به نیروهای ایرانی فرصت های شغلی متعددی برای نیروهای ایران فراهم می کنیم.

رئیس تیم مدیران بین المللی شرکت توزمایی در رابطه با عرضه محصولات درجه سه چینی به بازار ایران و نظر منفی مصرف کنندگان ایرانی در خصوص اجناس چینی یاد آورشد: چینی ها در اینکه محصولات با کیفیت پائین وارد بازار ایران می شوند، نقشی ندارند چراکه برخی از بازرگانان ایرانی هستند که برای سود بیشتر اقدام به ورود کالاهای بدون کیفیت چینی برای مصرف کنندگان محترم ایرانی می کنند کیفیتی که در شأن مردم ایران نیست و ما آماده ایم تا با عرضه مستقیم محصولات با کیفیت بالا و استاندارد جهانی ساخت چین ایرانیان را از محصولات با کیفیت و اصیل چینی بهره مند سازیم.

 

چینی ها چاقوی زنجان را هم غلاف کردند

 

زنجان - خبرگزاری مهر: صنعت چاقوسازی زنجان امروز در حالی آخرین پتکهای صنعتکاران را بر روی تیغه های خود تحمل می کند که ورود چاقوی چینی به بازار و نبود تقاضا برای خرید چاقوی مرغوب زنجانی تیشه به ریشه این هنر و صنعت اصیل زده و هنرمند چاقوساز را خانه نشین کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، بی شک زنجان را با چاقوی اصیل و مرغوبش می شناسند و همه افرادی که به زنجان سفر می کنند حتما سری به بازارهای چاقوی اصیل زنجان سری می زنند.
 
امروز هنرمندان چاقوساز زنجانی در گرمای سخت تابستان در کنار کوره آتش، از صنعتی که روزگاری نه چندان دور به آن افتخار می کرد، می نالد و افسوس زمانی را می خورد که هنرش و صنعتش خریداران و قدرشناسان فراوان داشت.
 
حمید اسدی چاقوساز زنجانی که از 9 سالگی به شغل چاقوسازی مشغول است امروز در حالی فرزند خود را از ورود به این عرصه منع می کند که خودش پینه هایی از زخمهای ناشی از پتکهایی آهنی بر دستانش دارد.
 


اسدی با بیان اینکه در روزگار نه چندان دور که هنوز پای چینی ها به صنعت چاقوسازی زنجان باز نشده بود، بازار چاقوی زنجانی بسیار داغ بود، می گوید: متاسفانه با ورود چاقوی چینی صنعت چاقوی زنجان روبه افول رفت و این هنر اصیل در غبار فراموشی و بی توجهی گم شد.

وی تقاضا برای چاقوی زنجانی را  بسیار ناچیز دانست و در عین حال تاکید کرد: کسی که هنر را درک می کند و به دنبال جنس اصل و ناب است هیچ وقت به دنبال خرید چاقوی چینی نمی رود.
 
این استادکار رشته چاقوسازی با اذعان به اینکه روزانه تنها چند دسته چاقو تولید می کند، افزود: چاقویی که ما درست می کنیم تنها برای نمونه یکی از چاقوهای جیبی به قیمت هزار و 800 تومان از ما خریداری می شود ولی همین چاقو توسط مغازه دار به قیمت چهار تا شش هزار تومان فروخته می شود.
 
اسدی  که 26 سال است گرمای تیغه های سرخ گداخته چاقو را حس می کند، با ناامیدی از آینده ای سخن می گوید که از آن وحشت دارد؛ از روزی که پیرشده و تنها و تنها عشق به هنر چاقوسازی را با خود از جوانیش برای دوارن پیری و کهنسالی به یادگار برده است و نه چیز دیگری را.
 

 


وی از بد قولی مسئولان در خصوص بیمه چاقوسازان و جلوگیری از ورود چاقوی خارجی می گوید و می افزاید: به رغم قول مسئولان برای جلوگیری از ورود چاقوی خارجی، در مقابل هر پنج چاقوی زنجانی بیش از 100 چاقوی خارجی وجود دارد.
 
به گفته اسدی، در گذشته بیش از هزار استادکار چاقوساز وجود داشت ولی در حال حاضر تنها کمتر از 100 استادکار و فعال چاقوساز زنجانی وجود دارد و استادکاران با ناامیدی از این رشته به طرف فعالیت در عرصه های دیگر همانند بنایی، مسافرکشی و کارگری در کارهای ساختمانی رفته اند.
 
سید اسحاق موسوی که از چاقوفروشان زنجانی است همچنین از تولید چاقوی زنجانی در یک کارخانه در کشور چین خبرداده و می گوید: عامل اصلی و مقصر اصلی در زمینه افول و اضمحلال صنعت چاقوسازی زنجان، دولت است.
 


عدم استقبال از چاقوی زنجان موجب کاهش تولیدات چاقوی زنجان شده است

وی با بیان اینکه دولت باید جلوی واردات بی رویه چاقوی چینی را بگیرید، تأکید کرد: واردات بی رویه چاقوی چینی موجب از بین رفتن صنعت چاقوی اصیل و مرغوب شده است.

هنرمند زنجانی امروز درگیر مشکلات فراوانی است، مشکلاتی که کمر صنعت چاقوسازی زنجان را آنچنان خم کرده که دیگر نمی تواند به این راحتی ها کمر راست کند و در این میان مسئولان تنها نظاره گر اضمحلال و شکست چاقوی زنجانی هستند.

بی شک نبود حمایت از هر قشر و هر هنری موجب افت و عدم توسعه آن هنر و صنعت شده و روند منسوخ شدن آن هنر و صنعت را فراهم می آورد روندی که امروز صنعت ریشه دار چاقوسازی در استان زنجان را در این مسیر قرار داده و موجب شده هنرمندان این صنعت با ارزش در میان سکوت و بی تفاوتی مسئولان مرتبط با این صنایع دستی آرام آرام در مسیر نابودی گام بردارد.
 
مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: تولید چاقوی بی کیفیت توسط برخی سودجویان، لطمه بزرگی به این صنعت وارد کرده است.
 


نمونه چاقوی چینی که براساس کپی طرح چاقوی زنجان ساخته شده است

امیر الهی با تاکید بر اینکه باید بحث مهر اصالت را با همکاری اساتید چاقوسازی پیگیری کنیم تا ورود اجناس نامرغوب به بازار، متوقف شود، افزود: صنعتگران این حوزه، هنرمندانی هستند که بی ادعا، تیغه فولادی را تبدیل به شی زیبایی می کنند که امروز در جوامع بشری، کاربرد فراوانی دارد و به نوعی بخش مهمی از لوازم و ابزار زندگی ما را شامل می شود.

وی ادامه داد: امروز با ورود چاقوهای چینی بی کیفیت، این صنعت مهم استان که در کل کشور از آن به عنوان سوغات زنجان یاد می کنند تحت تاثیر قرار گرفته و ضعیف شده است.

الهی با اشاره به کیفیت نامرغوب بسته بندی چاقوهای زنجان و شکیل نبودن آنها و ناهمخوانی با معیارهای روز افزود: چاقوی زنجان به رغم کیفیت تولید مطلوب، به صورت شکیل و بر طبق مد روز ساخته نمی شود و همین امر در بحث بازاریابی، مشکل آفرین می شود که برای رفع این معضل، باید چاره ای اندیشیده شود.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از جدیت سازمان در راستای حمایت و رفع مشکلات چاقوسازان زنجانی خبر داد و گفت: چاقو سازان استان می توانند با تعامل و همکاری با سازمان، مشکلات خود را به این حوزه اعلام کند تا راهکارهای مناسب جهت رفع موانع اتخاذ شود.
 


  کارگاه های چاقو سازی که تعطیل شده اند

رئیس اتحادیه چاقوسازان استان زنجان از فعالیت تنها 130 نفر در رشته چاقوسازی خبر داد و گفت: این تعداد چاقوساز در گذشته بیش از هزار نفر بودند که متأسفانه وضعیت موجود حاکم بر بازار عرضه و تقاضای چاقو، باعث فرار چاقوسازان از این هنر صنعت شده است.

رضا رابط با اشاره به اینکه بیشتر فعالان و صنعتگران چاقوسازی استان زنجان امروز به دلیل عدم وجود بازار مناسب و عدم حمایت موثر از سوی نهادهای متولی، دیگر توان فعالیت در این صنعت را ندارند، افزود: بی شک آنچه که امروز صنعت چاقوسازی استان زنجان با آن دست و پنجه نرم می کند محصول سالهای گذشته است اما هم اکنون نیز بی تفاوتی مسئولان و عدم توجه آنان به این بخش صنعت چاقوسازی و چاقوسازان استان را با مشکل مواجه کرده است.
 
رابط در ادامه با بیان اینکه چاقوسازان تاکنون موفق به دریافت سهام عدالت نشده اند، افزود: چاقوسازان واجد شرایط دریافت سهام عدالت هستند ولی تاکنون در این زمینه هیچ یک از نهادهای مرتبط کاری را انجام نداده اند.
 


رابط در ادامه با انتقاد شدید از عملکرد صنایع دستی در عدم جلوگیری از عرضه چاقوهای چینی و خارجی در استان افزود: در حال حاضر چاقوهای خارجی و به خصوص چینی با کیفیت نامناسب وارد بازار استان زنجان شده و به گونه ای بازار چاقوی زنجان به عنوان مبدا صادرات چاقوی چینی به سایر نقاط کشور شده است.
 
به هر حال امروز صنعت چاقوسازی زنجان با پیشینه چندین صد ساله در معرض نابودی قرار گرفته و بهتر است مسئولان تا زمان باقیمانده نگذارند از آتش کوره های چاقوسازی و پتکهای هنرمندان چاقوساز زنجانی تنها خاطره ای باقی بماند.
 
چاقوسازان زنجانی در آستانه سفر دور سوم ریاست جمهوری به استان زنجان از شخص رئیس جمهور می خواهند با تصویب عدم ارائه مجوز ورود چاقوی چینی به کشور، صنعت چاقوسازی زنجان را که پیشینه چندین صدساله دارد از نابودی نجات دهند.

 


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

جنبش سبز در دفاع از جریان انحرافی جلوی مجلس تجمع کند ..........چهارشنبه 29 تیر 1390

ادامه روند دستگیری اعضای جریان انحرافی ..........دوشنبه 20 تیر 1390

تاكید سیاست خارجی چین بر گسترش روابط با ایران در سال 2011..........دوشنبه 6 تیر 1390

زنان و مردان شیطان پرست + عکس..........سه شنبه 31 خرداد 1390

همایش ملی شهدای بصیرت..........یکشنبه 29 خرداد 1390

فتنه‌گران خودخواه شهد حضور گسترده مردم در انتخابات 88 را به كام آنها تلخ كردند..........یکشنبه 22 خرداد 1390

کار رسانه های آمریکایی، بستر سازی برای سیاست های نظامی این کشور است ..........شنبه 21 خرداد 1390

آخرین بادکنک توهم می ترکد..........جمعه 20 خرداد 1390

بی حجابی دختران‌دانشجو درملأعام+عکس ..........پنجشنبه 19 خرداد 1390

شاه به کردها چه خیانتی کرد ؟ چرا گور به گور ؟ ..........چهارشنبه 18 خرداد 1390

تربیت از دیدگاه امام سجاد(ع) ..........سه شنبه 17 خرداد 1390

خاطرات خواندنی نزدیك‏ترین محافظ امام(ره) از تشییع امام (ره) ..........شنبه 14 خرداد 1390

انس با کوچه و خیابان ..........جمعه 13 خرداد 1390

طلاق و پیامدهاى شوم آن در سرنوشت فرزندان ..........جمعه 23 اردیبهشت 1390

اثرات منفی طلاق بر روی زنان بیشتر از مردان است..........پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390

همه پستها