تبلیغات
مولایم حسین - کار رسانه های آمریکایی، بستر سازی برای سیاست های نظامی این کشور است

 شبکه راشاتودی با انتقاد از دروغ پردازی های رسانه های آمریکا گفت: « کار اصلی رسانه های آمریکایی بستر سازی برای اجرای سیاست های نظامی دولت این کشور http://www.jamnews.ir/Images/News/Smal_Pic/20-3-1390/IMAGE634434087206875000.jpgاست.»

نهضت سبزنبوی به نقل از جام نیوز، در پی اعمال سانسور و تحریف در اخبار رسانه های آمریکا، شبکه انگلیسی زبان راشا تودی طی برنامه ای با موضوع" دروغ هایی پشت پرده اخبار در آمریکا"آورد: «کار اصلی شبکه های خبری و روزنامه های آمریکا بستر سازی برای سیاستهای نظامی این کشور است ولی این امر فقط تا حادثه 11 سپتامبر ادامه یافت و مردم بعد از آن فهمیدند که آمریکا در اخبار خود چه دورغ هایی را بیان می کند.»
این شبکه گفت: «زمان جنگ عراق نیز بسیاری از متخصصان پنتاگون با حضور در برنامه های تحلیلی و شبکه های خبری و با اظهار نظر در باره این جنگ از طریق این برنامه ها پول بسیاری بدست آوردند و این برنامه ها خود به یک منبع مالی برای پنتاگون بدل شده بود.»
راشا تودی در رابطه با مطالبی که این کارشناسان در رسانه ها بیان می کردند گفت: «این کارشناسان حقیقت را طبق چیزی که مقامات آمریکایی از شبکه های خبری می خواستند بیان می کردند نه آنطوری که وجود داشت.»
شبکه راشاتودی در پایان افزود: «زمانی که ریچارد بروس دیک چینی، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا بیان کرد ما براین باوریم که عراق به تسلیحات کشتار جمعی دست پیدا کرده است بسیاری از خبرنگاران بر این باور بودند که وی دروغ می گوید و اصلا سندی برای حرفهای خود ندارد ولی کسی در این میان از وی سوالی نکرد.و بعدا معلوم شد که به خبرنگارانی که مورد اعتماد سیاستمدارن نبودند اجازه ورود به کنفرانسها را نمی دادند.» 
 

روایت سازگارا از ماهیت ضد دینی و غربگرای فتنه سبز

محسن سازگارا، با توصیف فتنه سبز به عنوان شکل تکامل یافته جنبش اصلاحات، با تاکید بر وجهه غیردینی و غربگرای این فتنه، مدعی شد در صورت پیروزی فتنه گران http://www.jamnews.ir/Images/News/Smal_Pic/20-3-1390/IMAGE634433911367812500.jpgمهمترین واقعه 200 ساله اخیر در ایران رقم خواهد خورد!

 محسن سازگارا، کارشناس شبکه دولتی صدای آمریکا، همزمان با نزدیک شدن به سالگرد فتنه سبز گفت: «آنچه در ایران بعد از انتخابات سال 88 اتفاق افتاد فقط یک بهانه برای مردم(بخوانید فتنه گران) بود، شعار "رای من را پس بده" یک بهانه بود. آنچه در ایران در حال رخ دادن است به معنای حقیقی کلمه یک جنبش گذار به دموکراسی[!] است که از انتخابات 88 آغاز نشده بلکه ریشه در 30 سال پیش دارد. بسیاری از متفکران، نویسندگان، روزنامه نگاران و روشنفکران حرف زدند و جان خود را بر سر این راه گذاشتند.»
این حامی فتنه سبز ادامه داد: «گفتمان مسلط جامعه ما، گفتمان دموکراسی و حقوق بشر به جای انقلابگری شده است.این عمق و وسعت در جنبش اصلاحات یک پروژه ای داشت که می خواست دوگانگی در ساختار حکومت ایجاد کند و جامعه مدنی را بر روی این دوگانگی رشد بدهد و درنتیجه پایه دموکراسی را بسازد.البته به زودی معلوم شد که دیواره های قانون اساسی تنگ است و اجازه این امر را نمی دهد و به همین خاطر جنبش اصلاحات با این مدل شکست خورد. جنبش سبز در حقیقت تکامل جنبش اصلاحات است.»
در حالی که تمامی کارشناسان جهان، انقلاب اسلامی ایران را مهمترین و بزرگترین اتفاق چند قرن گذشته دانسته اند، سازگارا در راستای بی اهمیت جلوه دادن این واقعه مهم مدعی شد: «به نظر من از 200 سال پیش هنوز که هنوز است انقلاب مشروطه بزرگترین اتفاق 200 ساله اخیر است[!]،ولی جنبش سبز مردم(بخوانید فتنه گران) اگر به پیروزی برسد که قطعاً می رسد[!]، مهمترین حادثه 200 ساله اخیر خواهد بود، چرا که برای نخستین بار مردم نه به دعوت روحانیون و نه به انگیزه تکلیف شرعی بلکه برای مطالبه حقوق انسانی و حق مداری به جای تکلیف مداری پا به میدان گذاشتند.» 

از ایران بخاطر آزار و اذیتمان تشکر می کنم!؟


با گذشت یک سال از آزادی زن آمریکایی متهم به جاسوسی از ایران، وی که سابقا از برخورد خوب جمهوری اسلامی با خود وهمراهانش تشکر کرده بود، مدعی شد: http://www.jamnews.ir/Images/News/Smal_Pic/20-3-1390/IMAGE634434082994531250.jpg«دولت ایران دو همراه مرا اذیت و آزار کرده است.»

  سارا شورد که به همراه دو آمریکایی دیگر به اتهام جاسوسی از ایران در نزدیک مرز عراق با کشورمان دستگیر و سپس با حسن نیت مسئولین آزاد شد، پس از یک سال و اندی، نظام را متهم به آزار و اذیت دو هموطنش کرد.
وی در گفت‌وگویی با تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی از «آزار و اذیت» جاش فتال و شین باوئر در زندان اوین پیش از آزادی خود خبر داد.
شورد در مورد نوع آزار و اذیت دو همراه جاسوس خود از سوی نظام اظهارداشت: «یک نگهبان در زندان اوین جاش فتال را «به خاطر برداشتن غذای اضافه» از پله‌ها به پایین هل داده و سر او را به دیوار کوبیده است.»
رادیو فردا در ادامه افزود: «این نخستین بار است که سارا شورد از زمان آزادی از اوین در سپتامبر سال گذشته، 2010، به این روشنی و آشکارا به آزار و اذیت آمریکایی‌های زندانی در اوین اشاره کرده است.»
به نظر می رسد شاید نمایش این ادعاها از سوی بی بی سی علاوه بر اینکه دست خالی آنها را نشان می دهد، بخشی از برنامه غرب برای تحت الشعاع قرار دادن شکست دستگاه اطلاعاتی اش از ایران در جریان مدحی(الماسی برای فریب) باشد.
گفتنی است پیش از این سارا شورد و خانواده اش پس از آزادی وی از ایران در فرودگاه دبی مصاحبه ای را ترتیب داده و از رهبر معظم انقلاب و دولت بدین خاطر و برخورد خوب با وی و دو آمریکایی دیگر تشکر کرده بودند. 

گسترش بدحجابی در قم، " ام القرای جهان اسلام " + تصاویر
جریانهای دینی یکی از مولفه هایی است که حکومتهای دنیا در بعضی از نقاط خاص بنا به مصالحی در وضع قوانین آنها را http://www.bibaknews.com/files/fa/news/1390/3/21/6593_775.jpgدخیل میکنند . در این میان رعایت ظواهر اسلامی به خصوص حجاب یکی از نکاتیست که در بسیاری از کشور های اسلامی مورد توجه قرار میگیرد.

اما متاسفانه این روزها درسایه بی توجهی و تسامح مسئولین در قلب تشیع و در کنار حرم کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) شاهدصحنه هایی از بد حجابی هستیم که دل هر مومن متدینی را به درد می آورد . البته این نکته قابل توجه است که بخشی از این هنجار شکنی ها توسط زائرین به وقوع مپیوندد اما بخش عظیمی از این بد حجابی ها متعلق به زنان و دخترانیست که مادران آنها سالهای سال حتی درزمان کشف حجاب رضاخانی دست از حجاب خود نکشیدند.

کاش مسئولین محترم شهر با خواندن حرکت قهرمان بزرگ نهی از منکر مرحوم آیت الله بافقی که یک تنه درایوان آینه حرم مقابل ورود بدون حجاب زن رضاخان ایستاد و بعد از آن رنج سالها تبعید و زندان را به جان خرید از آن مجاهد بزرگ درس میگرفتند و برای این وضع قم فکری میکردند .

بیش از این توضیح لازم نیست و تصاویر خود گویای گسترش بدحجابی در ام القرای جهان اسلام میباشد.

لازم به ذکر است همان گونه که در خیابان های قم به نظر می رسد, هنوز اکثریت جامعه زنان و دختران قمی به حجاب و مسائل عفت عمومی پایبند هستند اما اگر مسئولین امر در برخورد و ساماندهی وضعیت فعلی کوتاهی کنند یقیناً با شکسته شدن قبح بدحجابی، نسل آینده از این مخاطرات مصون نخواهند بود.


alt

alt

alt

alt

alt


alt

alt
altalt

altalt


جریان مبارزه مرحوم بافقی با زن رضا خان

در شبِ اول فروردین سال 1306 ش، به هنگام تحویل سال، همسر بی‏شرم رضاخان به همراه عده‏ای از زنان درباری با وضعی زننده و دور از عفت، به آستانه حضرت معصومه(س) در قم رفته و در ایوان آینه جای گرفتند. چون زنان درباری بدون حجاب، وارد حرم شده بودند، یكی از وعاظ به طرز حجاب آنان اعتراض كرد. در این حال، عالم پرهیزگار و شجاع. شیخ محمدتقی بافقی بر آنان شورید و مردم را نیز علیه آنان وادار به اعتراض نمود. وقتی كه این خبر را به رضاخان گزارش نمودند، وی در روز دوم فروردین با حالتی غضبناك به اتفاق عده‏ای از مسؤولان نظامی وارد قم شد و یكسره به سمت حرم رفته، دستور ضرب و شتم روحانیان و آیت‏اللَّه بافقی را صادر كرد. رضاخان سپس دستور داد كه آیت‏اللَّه بافقی را به شهر ری تبعید نمایند. سرانجام چند سال بعد این عالم مجاهد، پس از اخراج رضاخان از ایران به قم بازگشت. برخی از محققان، واكنش تند آیت‏اللَّه بافقی را نسبت به حضور زنان بی‏حجاب در حرم حضرت معصومه(س) سببِ نزدیك به هشت سال تأخیر در اعلام رسمی كشف حجاب می‏دانند. همچنین، شجاعت آیت‏اللَّه بافقی در رویارویی با رضاخان، تأثیر شایانی در حوزه علمیه قم بر جای نهاد به طوری كه امام خمینی(ره) در درس اخلاقی كه در دهه 1320-1310 در قم می‏دادند، آیت‏اللَّه بافقی را نمونه‏ای ذكر می‏كردند كه باید سرمشق قرار گیرد.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

جنبش سبز در دفاع از جریان انحرافی جلوی مجلس تجمع کند ..........چهارشنبه 29 تیر 1390

ادامه روند دستگیری اعضای جریان انحرافی ..........دوشنبه 20 تیر 1390

تاكید سیاست خارجی چین بر گسترش روابط با ایران در سال 2011..........دوشنبه 6 تیر 1390

زنان و مردان شیطان پرست + عکس..........سه شنبه 31 خرداد 1390

همایش ملی شهدای بصیرت..........یکشنبه 29 خرداد 1390

فتنه‌گران خودخواه شهد حضور گسترده مردم در انتخابات 88 را به كام آنها تلخ كردند..........یکشنبه 22 خرداد 1390

کار رسانه های آمریکایی، بستر سازی برای سیاست های نظامی این کشور است ..........شنبه 21 خرداد 1390

آخرین بادکنک توهم می ترکد..........جمعه 20 خرداد 1390

بی حجابی دختران‌دانشجو درملأعام+عکس ..........پنجشنبه 19 خرداد 1390

شاه به کردها چه خیانتی کرد ؟ چرا گور به گور ؟ ..........چهارشنبه 18 خرداد 1390

تربیت از دیدگاه امام سجاد(ع) ..........سه شنبه 17 خرداد 1390

خاطرات خواندنی نزدیك‏ترین محافظ امام(ره) از تشییع امام (ره) ..........شنبه 14 خرداد 1390

انس با کوچه و خیابان ..........جمعه 13 خرداد 1390

طلاق و پیامدهاى شوم آن در سرنوشت فرزندان ..........جمعه 23 اردیبهشت 1390

اثرات منفی طلاق بر روی زنان بیشتر از مردان است..........پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390

همه پستها