تبلیغات
مولایم حسین - قول رضا پهلوی به کارگران
یکشنبه 11 اردیبهشت 1390  12:35 ب.ظ
توسط:

قول رضا پهلوی به کارگران
رضا پهلوی، فرزند شاه مخلوع ایران که در سال های اخیر بویژه پس از فتنه ۸۸ درصدد اعلام وجود و سهم خواهی بر آمده است، با صدور بیانیه ای به حمایت از کارگران و به اصطلاح جذب آنان به سمت جریان متبوعش پرداخت!
وی در این بیانیه روز جهانی کارگر را به کارگران ایرانی تبریک گفته اما آنان را تلویحا سست اراده و ترسو خوانده است.

وی با ادعای اینکه "در کشورهای پیشرفتۀ جهان، نمایندگان کارگران، سرمایه داران و مدیران اقتصاد با حق مساوی سر یک میز می نشینند"، علت آن را "استقامت و شهامت خود کارگران" دانست و مدعی شد که در ایران چنین چیزی وجود ندارد و کشور یکی از سیاه ترین دوره های حیات خود را در حق کشی کارگران سپری می کند.

گرچه جنایات فراوانی علیه مردم ایران بویژه قشر ضعیف و کارگر جامعه در کارنامه خاندان رضا پهلوی ثبت شده است اما وی به کارگران قول داده است که برخلاف اخلاف خود از کارگزان حمایت کند. پهلوی در ادعای جالبی خطاب به کارگران گفته است که "من از هیچ تلاشی برای دستیابی شما عزیزان به حقوق اساسی تان فروگذار نخواهم کرد."

فرزند شاه مخلوع ایران که اخیرا بیانیه ای را در حمایت از اعضای گروهک تروریستی منافقین صادر کرده؛ از حامیان فعال جریان آشوب، میرحسین موسوی و مهدی کروبی خوانده می شود.

رضا پهلوی چندی پیش در مصاحبه با شماره اخیر هفته نامه فرانسوی پاری ماچ، در پاسخ به این سوال که آیا با موسوی در تماس هستید؟ اظهار داشت:به طور مستقیم با میرحسین موسوی در تماس نیستم، اما با اطرافیان او در تماس هستم.

وی چند روز پس از آن هم در گفتگو با 'صدای آمریکا' ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با موسوی و کروبی برای 'سرنگونی نظام'، گفت: ۱۵ سال پیش با‌ آقای خاتمی خواسته‌هایمان را در این نظام پیگیری کردیم که به نتیجه نرسید.


 

حضور رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت؛ پایانی بر شایعات
رئیس جمهور پس از جلسه دولت در میان خبرنگاران حاضر خواهد شد . محمود احمدی نژاد در هفته پر حاشیه ای که گذشت ، به شدت در سکوت خبری به سر برده بود . رئیس جمهور فردا با شرکت در جلسه هیئت دولت ضمن پایان دادن بر تمامی شایعات ، توطئه دشمنان را خنثی کرده و مانند گذشته به تلاش و آبادانی ایران اسلامی خواهد پرداخت .
بنا بر آخرین اخبار رسیده دکتر احمدی نژاد فردا در جلسه هیئت دولت شرکت خواهد کرد .
بر اساس اخبار موثق، پس از غیبت رئیس جمهور در جلسه روزهای یکشنبه و چهارشنبه هیئت دولت در هفته گذشته و برگزاری جلسه مذکور به ریاست معاون اول رئیس جمهور، قرار است تا فردا جلسه بعداز ظهر هیئت دولت به ریاست احمدی نژاد برگزار شود .
رئیس جمهور پس از جلسه دولت در میان خبرنگاران حاضر خواهد شد .
محمود احمدی نژاد در هفته پر حاشیه ای که گذشت ، به شدت در سکوت خبری به سر برده بود .
پیش بینی می شود وی در بخشی از اظهارات خود در بین خبرنگاران مردم را به همدلی و حرکت در خط ولایت دعوت کند .
رئیس جمهور فردا با شرکت در جلسه هیئت دولت ضمن پایان دادن بر تمامی شایعات ، توطئه دشمنان را خنثی کرده و مانند گذشته به تلاش و آبادانی ایران اسلامی خواهد پرداخت .
گفتنی است رسانه های ضد انقلاب که در زمان فتنه پس از انتخابات تمام توان خود را برای ناکام نشان دادن نظام و تقویت فتنه گران به کار برده بودند ، پس از عزل استعفا گونه وزیر اطلاعات و بازگشت وی با حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب سعی در نشان دادن اختلاف بین رئیس جمهور محبوب و مقام معظم رهبری داشتند که در این زمینه هم همچون گذشته با شکست مفتضحانه ای مواجه شدند .


 
 

ارتباط شورای دموکراسی آمریکا با جنبش سبز ایران
این سند محرمانه در مورد راه‌اندازی شبکه ارتباطی گسترده ‌ای به نام تاش است که رابطه طراحان این شبکه با جنبش سبز و برنامه‌های آینده آنها در این سند اعلام شده است.

اخیرا سند محرمانه ای که توسط "شورای دموکراسی" آمریکا برای حمایت از جنبش سبز در ایران  طراحی شده است. این سند که عنوان "محرمانه و غیرقابل انتشار" دارد ، توسط  این شورا(Democracy Council) تهیه و تنظیم شده است. این شورا در سند مذکور، مشکلات زیر ساختی و عدم یکپارچگی را از دلایل ناکامی براندازی نظام ایران می داند و پروژه "شبکه ارتباطی تاش"(TCN) را به عنوان یک طرح عملیاتی جامع برای مقابله با ایران معرفی می کند. مجری اصلی این طرح «شورای دموکراسی» بوده و رییس پروژه نیز شخصی به نام اوین کربی می‌باشد.

شورای دموکراسی در این گزارش، 4 مشکل عمده را که سبب ناکامی های جنبش سبز و مخالفان نظام، بوده بر می شمرد و سپس شبکه ارتباطی تاش را به عنوان راه حلی برای این مشکلات معرفی می کند. از نظر این شورا 3 مشکل اول مربوط به مشکلات زیرساختی و فناوری و فیلترینگ است و مشکل چهارمِ جنبش های جامعه مدنی ایران، "عدم وجود منابع مشترک و یکپارچگی" است؛ که مشکلات مذکور با شبکه تاش مرتفع خواهند شد.

در این سند آمده است:
معترضانی که در داخل ایران با حکومت به مخالفت می‌پردازند، قادر نبوده اند به طور موثر به فناوری‌های جدیدتر برای شبکه سازی دسترسی داشته باشند و یا به وسیله فیلترینگ از شرکت در برنامه‌های گروه‌های مخالفِ خارجی منع شده اند.
ازطرفی صدای آمریکا(VOA) و بی بی سی(BBC)، یا شبکه‌ها و وب‌سایت‌های مخالفِ خارج از لس‌آنجلس نتواسته‌اند به روز بودن خود را با زبان، گرایشات، طرز تفکر، فرهنگ و شرایط اجتماعی سیاسیِ ایرانِ امروز حفظ کنند که این امر به محدودیت توانایی‌شان در رسیدن به جمعیت جوان تر منجر شده است.
علاوه بر این، هیچ یک از برنامه های مذکور نتوانسته است به درستی از ظرفیت شبکه‌سازی با وسایل ارتباطی مثل ماهواره، وب، اینترنت، موبایل بهره ببرد.
شورای دموکراسی، به درخواست سازمان‌ها و مبارزان سرشناس جنبش سبز در خصوص پرورش و توسعه ی جمعیِ‌ِ «جایگاه مجازی» برای اصلاحات، توجه ایرانیان را به برقراری ارتباط، اطلاع‌رسانی، شبکه‌سازی و سازماندهی جلب کرده است.
در حال حاضر، جنبش سبز و سازمان‌های جامعه مدنی مستقل در مورد شبکه‌سازی با مشکلاتی مواجه اند که "شبکه ارتباطی تاش" (TCN) برای این مشکلات، راه حل‌هایی را فراهم خواهد کرد.
 سازمان‌های جامعه مدنی و مبارزان به منظور تسهیل در تأثیرگذاری فوری در ایران، به تدریج عملیات‌های ارتباطی خود را در برنامه شبکه ارتباطی تاش (TCN) ادغام خواهند کرد.


توضیح مختصری از برنامه:
شورای دموکراسی آمریکا پروژه شبکه ارتباطی تاش را اینگونه تشریح می کند: این شبکه ارتباطی با ایجاد نخستین کانال ارتباطی قوی و چندسطحی (پخش برنامه از طریق  ماهواره، اینترنت، وب و موبایل) برای ارتباطات و محتوای (سانسور نشده) محلی و قابل دسترس به عنوان یک پلتفرم ارتباطی ایمن و مستحکم عمل خواهد کرد.
همچنین اینکه تاش (TCN) برای برنامه‌های تجددگرایانه، اصلاح‌طلبانه و یا «تند» و بدون هیچ‌گونه سانسوری دایر خواهد شد و هیچ‌ مطلبی را تولید نخواهد کرد بلکه مطالب از طریق برنامه‌های بومی توسط کاربران تولید خواهد شد.
تا کنون تعدادی از سازمان‌های جامعه مدنی و اعضای برجسته جنبش سبز برای تولید برنامه در پخش های مختلف شبکه ارتباطی تاش (TCN)، به مجریان پروژه تعهد داده‌اند.
فیلم‌های خارجی و عمدتا آن دسته از فلیم‌هایی که به دلیل مضامین اصلاح‌طلبانه در ایران غیرقانونی هستند، خریداری و دوبله خواهند شد تا برنامه اصلی را تقویت کنند.
مطالب تولید شده از طریق وب سایت ایمن، موبایل و ابزارهای دورزدن فیلترینگ و سانسور و همچنین یک کانال پخش برنامه ماهواره‌ای منتشر خواهد شد.
شبکه ارتباطی تاش (TCN) برای فراگیری و شیوع عمومی مضامین تولید شده، از فناوری جدید و تکنیک‌های ویروسی بهره می‌برد و زمینه فنی لازم برای تضمین نفوذ بالا، پخش و قابلیت دسترسی ایمن را مهیا می‌سازد.
عملیات‌های فنی:
یکپارچگی وب‌سایت: 
این  گزارش می افزاید: این شبکه ضمن رعایت امنیت و استحکام، کاربرپسند و متناسب با وب‌سایت‌های دیال‌آپ نیز می‌باشد و محتویات وب‌سایت برای پهنای باند کم در ایران، فشرده شده و قابل دانلود می‌باشد.
شبکه ارتباطی تاش (TCN) به عنوان یک جایگاه مجازی برای توزیع و معرفی مجدد مطالب سانسورشده عمل خواهد کرد.
فایل‌های صوتی کم حجم برنامه به منظور انتقال آن از طریق بلوتوث در ایران، و «blog of blogs» که در آن خبرها و وبلاگ‌های سانسورشده جمع‌آوری و مجددا در شبکه ارتباطی تاش(TCN) معرفی می‌شود.
شبکه ارتباطی تاش (TCN) ابزارهای پیش‌دستی‌گرانه را برای گذشتن از فیلترهای دولتی از قبیل وی پی ان ها، سایت های سرور فیلتر شکن،انونیمیزر ها(سایت های پنهان ساز هویت)، ابزارهای مخفی ساز آی پی، ابزارهای تبدیل صدا به متن، میکرو بلاگ‌ها پیامکی، ابزارهای جاوا، خدمات پیامکی حجیم، و نرم‌افزارهای فیلترشکنی چون پیس فایر و پی اس آی فون، را توزیع می‌کند تا مخالفان نظام بتوانند فیلترینگ موجود در ایران را دور بزنند.
امنیت آن‌لاین: به منظور تقویت شبکه ارتباطی تاش (TCN) به عنوان مرکز ارتباطی استراتژیک مجازی، لایه‌های مختلفی از امنیت و استحکام را برای محرمانه بودن، به کار می گیرد.
موبایل: به علت افزایش استفاده از موبایل در ایران، یک برنامه کاربردی موبایل برای آی فون(iPhone) و اندروید(Android) برای استفاده از شبکه ارتباطی تاش (TCN) تولید خواهد شد تا مخاطبان با خواندن آخرین خبرها به ‌روزشده و تمامی گزارشات و مطالب خود را در فرمت‌های مختلف به سرورهای امن شبکه ارتباطی تاش (TCN) ارسال نمایند.
شبکه ماهواره‌ای: برنامه‌های مختلف ماهواره‌ای این اجازه را می‌دهند تا شبکه ارتباطی تاش (TCN)به صورت محدود و فوری به شبکه‌های ماهواره‌ای دارای اخبار مربوط به ایران دسترسی داشته باشد.
دومین بخش از فعالیت‌های شبکه ارتباطی تاش (TCN)، یک شبکه ماهواره‌ای می‌باشد که در دسترس همه کمک‌دهندگان شبکه ارتباطی تاش (TCN) خواهد بود. ماهواره W3A، که تحت تملک یوتل ست Eutelsat است، در وضعیت 7E و یک مدار نسبتاً دور فعالیت می‌کند که کمتر در معرض آسیب می‌باشد.
بازاریابی: شبکه ارتباطی تاش (TCN) از طریق ایمیل، پیامک از طریق سرور‌های پیامکی عمده،‌ برنامه‌های ماهواره‌ای شبکه های مخالفِ فارسی زبان، پیام‌های فوری، تبلیغات آن‌لاین با بنرهای تبلیغاتی و ابرپیوندهای (hyper links) تاش، فعالیت‌های شبکه را گسترش می‌دهد. 

برنامه و محتویات:

شورای دموکراسی آمریکا اگرچه عمده مشکلات را ناشی از نبود زیرساخت ها و عدم دسترسی به امکانات شبکه سازی می داند و به نوعی از محتوایی که تاکنون تولید شده ابراز رضایت می کند. اما با این اطمینان که پس از بالا آمدن شبکه تاش، مخالفان ایرانی خود به خود به تولید برنامه و محتوا همت می گمارند؛ به تشریح برنامه های محتوایی این شبکه می پردازد:

برنامه شبکه ارتباطی تاش (TCN) حاوی برنامه اصلی اصلاح‌طلبانه کاربران و نیز مطالب خارجی دوبله‌شده یا ترجمه‌شده به فارسی می‌باشد و همه محتویات توسط ایرانیان تولید می‌شود. انتظار داریم پس از این که مخاطبان هدف، متوجه شدند که پلتفرم‌های مستقل پخش برنامه‌های سانسور‌نشده وجود دارد، محتویات و برنامه‌های دیگر نیز تولید گردد. شبکه ارتباطی تاش (TCN) در جستجوی کسب انواع برنامه های حاوی مضامین اصلاح‌طلبانه یا تهییج‌کننده از قبیل مشکلات اجتماعی، حقوق زنان، محیط پیرامون، ایستادگی و ... است.

 برنامه‌هایی که به پخش محتویات خود در شبکه ارتباطی تاش(TCN) اظهار علاقه کرده‌اند از این قرارند:

 • • آموزش دور زدن فیلترینگ
  • آموزش کار با رسانه های اجتماعی:
  برای دست یابی و انتشار اخبار وخیم از ایران
  • مجله هفتگی:
  برای به تصویر کشیدن چالشهایی از قبیل مواد مخدر، فحشا، جنایت، اقتصاد و... در ایران
  • فساد آشکار: برنامه هفتگی گزارش فسادهای موجود در ایران
  • یوتیوب : پخش کلیپ‌هایی حاوی مضامین اصلاح‌طلبانه
  • جنبش سبز امروز: میزگرد هفتگی با حضور رهبران و طرفداران برجسته جنبش سبز
  • اقلیت موجود در ایران: به منظور نامساعد نشان دادن وضعیت اقلیت ها
  • برنامه‌های دانشجویی:
  برای برجسته سازی مشکلات جوانان
  • محسن سازگارا:
  برنامه روزانه سازگارا برای القای حس پایداری و ترغیب و تشویق مخالفان
  • رای من کجاست؟:
  گزارش فعالیت روزانه سازمان های «رای من کجاست؟» که در سراسر جهان فعالند.
  • جامعه مدنی ایران آن‌لاین:
  وب‌سایت اختصاصی جهت پیشرفت و ترقی آزادی و دموکراسی در ایران
  • برنامه‌های زیرزمین:
  جهت ترویج و بسط موسیقی زیرزمینی
  • برنامه دکتر سروش:
  سروش مروج سرسخت جدایی دین از سیاست و دولت سکولار است.
  • برنامه گنجی:
  گنجی، پیش‌رو در نافرمانی مدنی است که جنبش‌های سیاسی نرم را ترویج می‌دهد.
  • برنامه اعتیاد :
  برای برجسته سازی مشکلات مواد مخدر در ایران و اقدامات ضعیف دولتمردان ایرانی
  • ساناز متال:برای ترویج موسیقی متال، ساناز متال از معروف‌ترین اجراکنندگان سبک هارد راک در آمریکاست.
  • ضد تبلیغات (ضد پروپاگاندا):
  برای بررسی و خنثی سازی ادعاهای رسانه‌های ایران علیه غرب و آمریکا
  • طرفداران حقوق بشر در ایران (HRA) :
  ارائه اسناد و گزارشاتی در خصوص نقض حقوق بشر در ایران و برجسته سازی آن
  • انجمن بین‌المللی و جنبش سبز:
  معرفی هفتگی فعالان بین‌المللی جنبش سبز، برای حمایت از این جنبش

درباره شورای دموکراسی:شورای دموکراسی (DC) که در لس آنجلس کالیفرنیای آمریکا است؛ از مراکز فعال در عرصه سیاست خارجی آمریکاست و بر روی فعال سازی ظرفیت های مخالفان کشورهای مختلف به ویژه خاورمیانه، در جهت منافع آمریکا متمرکز است. این شورا پیش از این کنفرانس هایی را با همکاری اندیشکده واشنگتن و اندیشکده امریکن اینترپرایز در خصوص ایران پس از انتخابات 88 برگزار نموده و در آن به بررسی منافع جنبش سبز برای سیاست خارجی آمریکا پرداخته است. این شورا همچنین در پروژه آمریکا برای تجزیه سودان (دارفور) همکاری داشته است. اجرای مدرسه های آمریکایی در غزه، انتخابات مجلس افغانستان 2010، ناظر انتخابات مجلس عراق2010، و مطالعه شرایط نارضایتی مردم سوریه از دیگر فعالیت های این مرکز است.

شورای دموکراسی خود را اینگونه توصیف می کند: این شورا در سال 1999 بر اساس این عقیده تاسیس شد که آزادی اطلاعات، دموکراسی و حقوق بشر عوامل بنیادین جوامع پایدار می‌باشد.
این شورا به دلیل اجرای موفق برنامه در شرایط پس از تعارض و در جوامع بسته، از شهرت جهانی برخوردار است و مجرایی برای رهبری وسیع 

گزینه جدید برای استقرار منافقین
سیروس برنا، نماینده مجلس و كارشناس مسائل عراق در گفتگو با دیپلماسی ایرانی در خصوص تلاش امریكا برای حل مشكل منافقین در عراق تصریح كرد: در یك تحلیل كلی باید گفت كه در خلال ماه‌های اخیر به ویژه پس از حمله ارتش ملی عراق یعنی نیروهای مالكی به مقر اشرف در شمال بغداد این موضوع مورد توجه ایران بوده و خواهد بود.

وی افزود، از طرف دیگر هم بدیهی است كه امریكایی‌ها تلاش مضاعفی را بكار گرفتند تا طرف عراقی را مجاب كنند كه فشارهای خود را بر نیروهای مستقر در آنجا كمتر كنند. به موازات این سیاست امریكایی‌ها در تلاش هستند كه مبتنی بر سناریو‌های احتمالی مختلف كه یكی از آنها تعیین و حصول توافق با كشورهای ثالث جهت استقرار این گروه می‌باشد».

 او در توضیح كشور ثالث تصریح گرد؛ در این میان باید اشاره نمود كه با توجه به فراز و فرود روابط ایران با كشورهای همجوار به ویژه جابجایی كه بین آذربایجان و ارمنستان در روابط آنها با جمهوری اسلامی ایران طی چهار پنچ سال اخیر ایجاد شده، اطلاعات موجود مبین آن است كه آذربایجان یكی از گزینه‌های مهمی است كه در صورت خروج تمامی نیروهای منافقین از عراق، با رایزنی امریكایی‌ها با مسوولین آذربایجانی این كشور به استقرار مجاهدین در آذربایجان تن خواهد داد.

سیروس برنا، در پایان در یك جمله بعید می‌دانم با توجه اینكه این موضوع یك سابقه جدی سیاسی و امنیتی در روابط دو كشور دارد به روی كاغذ یعنی به صورت تفاهم یا یادداشت ثبت و ضبط شده باشد.


 

كارگران سربازان واقعی جهاد اقتصادی هستند
رئیس مجلس كارگران را ستون اصلی تولید كشور دانست و تأكید كرد كه آبادانی و توسعه كشور در گروی خدمات آنان است و به‎حق سربازان واقعی "جهاد اقتصادی " كارگران هستند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یك‎شنبه) طی سخنانی در آغاز صحن علنی پارلمان ضمن تبریك روز جهانی كارگر اظهار داشت: این قشر زحمت‌كش ستون اصلی تولید كشور هستند و آبادانی و توسعه كشور در گروی خدمات آنان است و به‎حق سربازان واقعی جهاد اقتصادی كارگران هستند.

وی افزود: در طول سال‌های پس از انقلاب كارگران چه در عرصه تولید و چه در دفاع مقدس، مجاهدانه دین خود را نسبت به انقلاب ادا كردند و اینك زمانه‌ای است كه برای دهه پیشرفت و عدالت باید شرایط زندگی قابل پیش‌بینی را برای این عزیزان فراهم كرد.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: دو گام مهم در این راه عبارتند از قانون بیمه بیكاری كه شمول بر همه بیكاران داشته باشد تا اضطرار از زندگی این مجاهدان عرصه تولید برداشته شود.

به گفته لاریجانی، عامل اضطرار موجب استثمارهای بزرگ می‌شود و وقتی قدرت اقتصادی در اختیار افراد محدودی قرار می‌گیرد، بر طبقه كارگران آن‌چنان زندگی تنگ می‌شود كه از روی اضطرار كار خود را به قیمت نازل می‌فروشند.

وی همچنین با اشاره به سخنی از استاد شهید مطهری گفت: شهید مطهری در این زمینه می‌گوید: "اما اضطرارهایی كه حتی خود مضطر هم احساس نمی‌كند كه از طرف جامعه مضطر شده است، مهم‌تر از موارد دیگر است ".

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به حكم اینكه اسلام حقوق انسان‌‌ها را محترم می‌شمارد و عدالت را لازم می‌داند و هرگونه ظلم و اجحاف و استثماری را حرام می‌شمارد، باید گفت این‎گونه سوء‌استفاده‌‌ها از حقوق عمومی مردم حرام است.

لاریجانی بر همین اساس یادآور شد: وقتی در جامعه‌ای نرخ بیكاری بالا باشد، این حالت اضطراری كلی برای طبقه كارگر به وجود می‌آید و در نظام عادلانه اسلامی ضروری است این فشار استثماری را به حالت تعادل تبدیل كند.

وی اضافه كرد: داشتن نظام جامع بیكاری می‌تواند معادله تعادل‌ساز در احقاق حقوق كارگران داشته باشد كه خوشبختانه فوریت اصل این طرح در مجلس به تصویب رسید و امیدوارم كمیسیون مربوطه سریع‌تر این طرح را به تصویب برساند و به مجلس ارائه كند و ای‎كاش در لایحه بودجه سال 90 برای اجرای این طرح مهم، بودجه مناسب در نظر گرفته می‌شد.

‌نماینده ‌قم در مجلس ‌در عین حال تصریح كرد: گام دوم طرح تسهیل فضای كسب و كار است كه می‌تواند فضای رونق اقتصادی را در سال جهاد اقتصادی ایجاد كند كه این طرح نیز در كمیسیون‌های مربوطه در حال بررسی است و این دو طرح كلید اصلی فعال‌ كردن چرخه تولید و بسترساز زندگی آبرومند برای عزیزان كارگر است و امیدواریم در سال 90 هر دو طرح به سرانجام برسد.

لاریجانی در خاتمه متذكر شد: مجلس شورای اسلامی این روز عزیز را به كارگران تلاشگر تبریك گفته و اعلام می‌كند در دفاع از حقوق كارگران و رفع ستم پنهان زندگی تحت اضطرار آنان، آماده تصویب قوانین مناسب خواهد بود و امیدوار است با همفكری عزیزان كارگر چه در زمینه رونق تولید و اشتغال و چه در زمینه بیمه بیكاری، بتواند گام‌های اساسی و راه‌گشا برای زندگی قابل پیش‌بینی برای كارگران بردارد.


 

مزروعی علت‌مخفی‌بودن همکارانش‌را اعلام‌کرد
اختلافات میان باقیمانده جریان آشوب که پس از ناکامی در احیای اغتشاشات گسترده شده، در هفته های اخیر معطوف به گروه موسوم به شورای هماهنگی راه سبز امید شده است.
پیاده نظام این جریان از انفعال و نیز "مخفی بودن" شورای هماهنگی که خود را رهبر فتنه گران می داند، عصبانی است اما اعضای این شورا برای رویکرد خود بهانه های مختلفی را ذکر می کنند.
اما عضو حزب منحله مشارکت که اکنون در بلژیک زندگی می‌کند، روز گذشته در جمع چند خبرنگار ضدانقلاب به دفاع از این شورا پرداخت.
رجبعلی مزروعی که سال گذشته از ایران خارج شده، با اشاره به اینکه اعضای شورای هماهنگی از سوی موسوی و کروبی تعیین شده‌اند، گفت: تنها کسانی که می‌توانند درباره این شورا پاسخ بدهند خود‌ آقایان موسوی و کروبی هستند.
وی درباره شکست برنامه های پیشنهادی شورای هماهنگی همچون "سه شنبه های اعتراضی" سخنی نگفت اما اذعان کرد که کاری از این شورا ساخته نیست: "عملکرد این شورا باید با توجه به شرایط ایران بررسی شود. و فراموش نکنیم که با توجه به شرایط امروز ایران شاید اساسا شورا نتواند کاری بیش از این انجام دهد".
مزروعی همچنین در توجیه علت مخفی بودن اعضای شورا، گفت که "برخی از اعضای این شورا در ایران هستند و عدم انتشار اسامی این افراد نیز از خواست‌های موسوی و کروبی بوده است."
مخفی بودن هویت اعضای شورای مذکور و شکست پی در پی برنامه های آنان، موجی از اختلافات را در میان جریان ضدانقلاب ایجاد کرده است.
به عنوان نمونه چندی پیش نیک آهنگ کوثر کاریکاتوریست فراری نشریات زنجیره ای، کاریکاتوری را منتشر کرد که در آن اعضای شورای هماهنگی راه سبز به شکل چند نفر نقابدار و در «پاریس» تصویر شده که در عین حال می گویند: «ما چون در ایرانیم اسامی مان را لو نمی دهیم»!
پایگاه ضدانقلابی خودنویس نیز در مطلبی تصریح کرد که نام اعضای شورای هماهنگی به خاطر بدنام و بدسابقه بودن آنها پنهان مانده است. این سایت کدیور و مهاجرانی را از جمله این اعضا ذکر کرده است.
در پاسخ به این انتقادات بود که رجب مزروعی معترضان را نادان توصیف کرده و گفته بود جبهه سبز باید از شورا اطاعت کند.


 

رادیو فردا: هدفمندی یارانه ها ناشیانه اجرا شد!

 
علیرغم اجرای موفق طرح هدفمندی یارانه ها و توفیق دولت در کنترل قیمت ها، کارشناس رادیو فردا اجرای این طرح را ناشیانه خواند!
رجبعلی مزروعی نمایده اصلاح طلب مجلس ششم که اکنون مقیم بلژیک است در گفتگو با رادیو فردا مدعی شد: «ناکارآمدی های دولت احمدی نژاد در عرصه اقتصادی، ظهور پیدا کرده است[!]».
 

وی افزود: «عملکرد این دولت از ماه‌های آخر سال گذشته که می‌خواستند قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را اجرا کنند، به صورت بسیار ناشیانه بود».
گفتنی است، پیش از اجرای هدفمندی یارانه ها، رسانه ها و عناصر ضدانقلاب ابراز اطمینان می کردند که با اجرای آن، موجی از نارضایتی و نابسامانی کشور را فرا خواهد گرفت اما در پی اجرای کارشناسانه آن در فضایی آرام و موفقیت دولت در کنترل قیمت ها، اپوزسیون خارج نشین که هیچ گونه پیشرفتی را برای انقلاب و ملت ما برنمی تابند به چنین سخنان بی اساسی روی آورده اند.


 

عروسی سلطنتی و خوش خدمتی بی بی سی فارسی
جمعه گذشته، رویکرد مهم‌ترین رسانه‌های دنیا به گونه‌ای بود که گویی جز عروسی نوه ملکه انگلیس هیچ رخداد دیگری در جهان وجود نداشت.
رویکرد مهم‌ترین رسانه های دنیا در روز جمعه گذشته به گونه ای بود که گویی جز عروسی نوه ملکه انگلیس هیچ رخداد دیگری در جهان وجود نداشت.


در جهانی که ما در آن زندگی می کنیم امپراطوری رسانه ها عروسی ملکه نوه انگلیس را چنان حائز اهمیت جلوه دادند که اخبار سایر کشورها تحت الشعاع قرار گرفت. لباس عروس ملکه به رازی هیجان انگیز برای جهانیان تبدیل شد، سر وقت آمدن یا تأخیر عروس در ورود به کلیسای وست مینستر دلهره ای در جان مخاطبان انداخت و تعداد بوسه هایی که میان عروس و داماد خانواده سلطنتی انگلیس رد و بدل شد چنان حائز اهمیت جلوه داده شد که عنوان سنت شکنی را به خود اختصاص داد.


در این میان، بی بی سی فارسی که به درستی مأموریت خود را در خوش خدمتی به خانواده سلطنتی انگلیس ایفا کرد، بیش از 4 ساعت از برنامه های خود را به پخش زنده مراسم ازدواج نوه ملکه انگلیس اختصاص داد تا مخاطبان فارسی زبان از غافله جا نمانند.

با نگاه به هزینه های سنگین برگزاری این مراسم که به جز بخش اندکی مابقی توسط دولت انگلیس تأمین شده بود، این سؤال مطرح می شود که سیاستمداران انگلیسی از تبدیل کردن این مراسم که در گذشته به صورت خانوادگی برگزار می شده به یک مراسم عمومی، چه هدفی را دنبال می کنند؟چه ضروتی ایجاب می کرد دولت انگلیس با صرف هزینه های گزاف سران و دولتمردان کشورهایی از آن سوی اقیانوس ها را به لندن بکشانند؟ رهبران ادیان و نمایندگان مذاهب مختلف برای حل کدام معضل بشر در کنار قدرتمندان و سیاستمداران از کشورهای مختلف جمع شده بودند؟

چندان ساده نیست که پاسخ این سؤال ها را در شرکت در مراسم عقد عروس و نوه ملکه انگلیس یا خوردن ناهار ساده و سرد الیزابت دوم خلاصه کنیم.


در واقع با توجه به این مهم که الیزابت دوم، ملکه بریتانیا خود در ساختار سیاسی انگلیس تنها نقشی تشریفاتی دارد، باید گفت بدون شک برگزاری این مراسم در این ابعاد گسترده و پوشش خبری جهانی آن جز با هدف جنگ نرم دلیل دیگری نداشته است.


جنگ نرم در واقع شامل هر اقدام روانی یا تبلیغاتی است که به وسیله آن جامعه هدف مقهور شود و به این ترتیب باید گفت بی بی سی فارسی و دیگر رسانه های غربی ابزاری برای مقهور کردن مخاطبان با تجملات عروسی نوه ملکه، یا مقهور کردن با حضور شخصیت ها و چهره های معروف بوده اند.

دولت انگلیس هزینه های برپایی چنین مراسمی را در واقع صرف بزرگ‌نمایی قدرت و موقعیت خویش کرده است.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

جنبش سبز در دفاع از جریان انحرافی جلوی مجلس تجمع کند ..........چهارشنبه 29 تیر 1390

ادامه روند دستگیری اعضای جریان انحرافی ..........دوشنبه 20 تیر 1390

تاكید سیاست خارجی چین بر گسترش روابط با ایران در سال 2011..........دوشنبه 6 تیر 1390

زنان و مردان شیطان پرست + عکس..........سه شنبه 31 خرداد 1390

همایش ملی شهدای بصیرت..........یکشنبه 29 خرداد 1390

فتنه‌گران خودخواه شهد حضور گسترده مردم در انتخابات 88 را به كام آنها تلخ كردند..........یکشنبه 22 خرداد 1390

کار رسانه های آمریکایی، بستر سازی برای سیاست های نظامی این کشور است ..........شنبه 21 خرداد 1390

آخرین بادکنک توهم می ترکد..........جمعه 20 خرداد 1390

بی حجابی دختران‌دانشجو درملأعام+عکس ..........پنجشنبه 19 خرداد 1390

شاه به کردها چه خیانتی کرد ؟ چرا گور به گور ؟ ..........چهارشنبه 18 خرداد 1390

تربیت از دیدگاه امام سجاد(ع) ..........سه شنبه 17 خرداد 1390

خاطرات خواندنی نزدیك‏ترین محافظ امام(ره) از تشییع امام (ره) ..........شنبه 14 خرداد 1390

انس با کوچه و خیابان ..........جمعه 13 خرداد 1390

طلاق و پیامدهاى شوم آن در سرنوشت فرزندان ..........جمعه 23 اردیبهشت 1390

اثرات منفی طلاق بر روی زنان بیشتر از مردان است..........پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390

همه پستها