تبلیغات
مولایم حسین - جایزه فارین پالیسی به كروبی و سروش برای فحاشی: شما متفكرید!

جایزه فارین پالیسی به كروبی و سروش برای فحاشی: شما متفكرید!

نشریه فارین پالیسی نزدیك به دستگاه سیاست خارجی امریكا كه سال گذشته زهرا رهنورد را به‌عنوان نفر سوم در میان 100 متفكر سال خود معرفی كرده بود، در سال 2010، سروش و مهدی كروبی را در لیست خود قرار داد.

 این نشریه امریكایی كه كروبی را در رده چهل و یكم لیست خود قرار داده، در توضیح علت این انتخاب، از وی به‌عنوان فردی یاد كرده كه از سال گذشته تاكنون همچنان با شجاعت! ادعاهای خود را تكرار می‌كند.

همچنین، این نشریه دلیل قرار دادن سروش در رده چهلم لیست صد نفره خود را یك پیشگویی از او عنوان كرده مبنی بر اینكه وی 10 سال قبل پیش‌بینی كرده بود جنبش سبزی در ایران به‌وجود خواهد آمد! البته این نشریه زمان و مكان این غیب‌گویی سروش را اعلام نكرده است.

100 چهره برتر كه در اواخر هر سال میلادی در برخی نشریات معرفی می‌شوند، در نشریات مشهوری مانند تایم و فارین پالیسی عمدتاً با انگیزه اسطوره‌سازی از شخصیت‌های همسو با نظام لیبرال سرمایه‌داری انجام می‌شود و در كشورهای با رویكرد ضدامریكایی نیز افرادی با جهت‌گیری‌های همسو با امریكا معرفی می‌شوند.

فارین پالیسی كه در توضیح علت انتخاب كروبی به‌عنوان متفكر!‌هیچ توضیحی در زمینه تفكرات و اندیشه‌های وی! نداده است، سال گذشته نیز پس از انتخاب رهنورد، مجبور به ارائه توضیح در این زمینه شد، به طوری كه سوزان گلاسر سردبیر نشریه در گفت‌وگو با رادیو فردا رسانه سازمان سیا كه علاقه ویژه‌ای به برجسته كردن این خبر دارد، گفت كه "مقصود ما از انتخاب زهرا رهنورد و معرفی او به عنوان یكی از متفكران سال 2009 این نبود كه وی را واقعاً یك متفكر برجسته بدانیم، بلكه منظور ما این بود كه موضوع جنبش سبز در ایران كه حركتی علیه نظام اسلامی این كشور بوده است زنده بماند."

با این حال، انتخاب كروبی به‌عنوان متفكر سال علاوه بر اینكه به اعتبار این نشریه كه تلاش زیادی برای علمی نشان دادن وجهه خود دارد، ضربه وارد می‌كند، دستمایه طنز در محافل سیاسی و رسانه‌ای كشورمان نیز خواهد شد.
  

غرب پس از ناكامی در توقف ایران بار دیگر دست به جنایت زد
این خبر تکمیل می‌شود
غرب پس از ناكامی در توقف ایران بار دیگر دست به جنایت زد
یک روز پس از آنکه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان لبنانی، در بیروت، ایران را در زمینه پیشرفت علمی بهترین الگو معرفی کرد و مشكل كشورهای بزرگ در جهان با ایران را برنامه ریزی برای رسیدن به اوج قله‌های علمی و تولیدی در جهان عنوان کرد، در یک اقدام کور، دو تیم تروریستی صبح امروز حوالی ساعت 8 صبح، دو نفر از اساتید برجسته دانشکده مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی تهران را بگونه‌ای مشابه و در دو نقطه متفاوت از شهر تهران به شهادت رساندند.
به گزارش رجانیوز، در حالیکه غرب خود را برای دور جدید مذاکرات در هفته‌های آینده با ایران آماده کرده است و برخی اخبار از یک طراحی انگلیسی با مدیریت ساورز برای به شکست کشاندن این مذاکرات حکایت دارد، دکتر مجید شهریاری و دکتر فریدون عباسی دوانی از اعضای برجسته دانشکده مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی تهران، در دو نقطه متفاوت ولی به صورت کاملا مشابه، شب گذشته و حوالی ساعت 8 صبح امروز هدف حمله تروریستی قرار گرفته و به شهادت رسیدند.
تروریست‌های موتور سوار، با نزدیک شدن به خودروی حامل اساتید یاد شده، با چسباندن یك بمب به ماشین از آن فاصله گرفته و سپس خودروها را منفجر کرده‌اند.
استاد دكتر مجید شهریاری در بلوار نیروی زمینی ارتش  و در حالیکه به همراه همسر خود در حال حرکت بوده است مورد این حمله قرار گرفته که بلافاصله و درجا پس از انفجار پژوی 405 به مقام شهادت نائل شده و همسر وی نیز به بیمارستان منتقل شده است.
استاد عباسی نیز صبح امروز با همین شیوه در خودروی پژو 206مقابل دانشگاه شهید بهشتی وترور شده است که به دلیل جراحات به بیمارستان طالقانی منتقل شده و تحت مداوای سرپایی قرار گرفته است و هم اکنون از بیمارستان مرخص شده است. 
دستیابی به فناوری طراحی قلب رآکتور؛ عامل ترور استاد عباسی
این دو استاد برجسته هسته‌ای عضو هیئت مؤسس انجمن هسته‌ای ایران زیر نظر سازمان انرژی اتمی ایران بودند. دكتر عباسی دوانی علاوه بر دانشگاه شهید بهشتی در دانشگاه امام حسین(ع) نیز تدریس داشت. هر دوی این اساتید با مراكز تحقیقاتی و پژوهشی وزارت دفاع نیز همكاری داشتند.
كمتر از یك هفته قبل خبر دستیابی ایران به روش محاسبه تابع اهمیت نوترون در یك پروژه رساله دكترای فیزیك در دانشگاه امیركبیر منتشر شد كه دكتر شهریاری استاد راهنمای آن پروژه بود.
هدف اولیه در این طرح کسب دانش و تخصص محاسبات نوترونی و طراحی قلب یکی از مهمترین انواع رآکتورهای نسل آینده و در مرحله بعد، آمادگی برای پیوستن به طرح های بین المللی در حال اجرا در این زمینه است.
برای نخستین نمونه آزمایشی رآکتور زیر بحرانی واداشته با شتابنده که قرار است تا سال 2016 ساخته شود، اهداف دیگری از جمله، بررسی امکان پذیر بودن ساخت این نوع رآکتورها در مقیاس واقعی، مطالعه ایمنی، تبدیل پسماند هسته ای و استفاده از آن به عنوان وسیله تولید رادیودارو، مورد توجه قرار گرفته است.
همچنین در 27 مهرماه سال جاری، از 62 نفر از افتخارآفرینان دانشگاه شهید بهشتی در تالار ابوریحان این دانشگاه تجلیل شده بود و در سال 86 به‌عنوان استاد نمونه كشوری انتخاب شده بود. نام این استاد در لیست افراد تحت تحریم قطعنامه 1737 شورای امنیت علیه ایران در اسفند ماه 85 قرار دارد.
دکتر عباسی معاون دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی در سال 85 و از اساتید انقلابی و مومن دانشگاه شهید بهشتی بوده که به گفته دانشجویان دانشگاه با روحیه‏ای شهادت طلبانه و آماده شهادت وارد حوزه فعالیت در زمینه فیزیک هسته‎ای شده بود.
سرعت گرفتن موتور پیشرفت علمی در دانشگاه‌های ایران سبب شده است تا دشمنان ایران اسلامی پس از ناکامی در درگیر کردن دانشگاه‌ها به مسائل حاشیه‌ای و سیاسی، به ترور اساتید دانشگاه‌ها روی بیاورند، چنانکه سال گذشته نیز در چنین ایامی استاد محمدی، از اساتید دانشگاه تهران، هدف ترور کور عناصر ضد انقلاب قرار گرفته و به شهادت رسید.
 
روایت شاهد عینی از حادثه ترور صبح امروز
یك شاهد عینی هم به فارس گفت: ساعت 7:45 دقیقه صبح امروز (دوشنبه)دو دستگاه موتورسیكلت با نزدیك شدن به خودروی پژوی استاد دانشگاه شهید بهشتی بمبی را به سمت خودرو پرتاب كردند كه باعث انفجار شد.
وی ادامه داد: ساعت 7:45 دقیقه صبح امروز دو دستگاه موتورسیكلت با نزدیك شدن به خودروی پژوی استاد دانشگاه شهید بهشتی بمبی را به سمت خودرو پرتاب كردند كه باعث انفجار شد.
وی اظهار داشت: انفجار ناشی از این بمب صدای ناهنجاری تولید كرد و موتورسیكلت سواران با سرعت از محل حادثه گریختند.
این شاهد عینی افزود: در ادامه این حادثه پلیس در میدان دانشجو اقدام به تعقیب و گریز یك دستگاه پژو 206 كرد كه به دلیل اقدام به فرار و بی‌توجهی به فرمان پلیس مأموران به سمت این خودروها شلیك كردند.
 

 

سوابق استادی كه مورد سوء قصد قرار گرفت

دكتر عباسی؛ استاد فیزیك هسته‌‌ای


سوابق استادی كه مورد سوء قصد قرار گرفت
 


دكتر فریدون عباسی كه صبح امروز به اتفاق همسرش در میدان شهید بهشتی مورد سوءقصد افراد ناشناس قرار گرفت استاد فیزیك هسته‌ای و مسئول پروژه غنی سازی لیزری وزارت دفاع بود.

 دكتر فریدون عباسی از ابتدای انقلاب عضو سپاه پاسداران بود، سه دور در جبهه جنگ ایران و عراق حضور داشت و بعد از جنگ، دكترای فیزیك هسته ای گرفت.
 
وی از سال 72 عضو هیئت علمی دانشكده فیزیك دانشگاه امام حسین سپاه شد و در ادامه ریاست دانشكده فیزیك این دانشگاه را بر عهده گرفت؛ دكتر عباسی همزمان نیز در وزارت دفاع كار تحقیقات هسته ای را شروع كرد.
 
فریدون عباسی مسئول پروژه غنی سازی لیزری وزارت دفاع، از متخصصان لیزری وزارت دفاع و از معدود متخصصان جداسازی ایزوتوپ بود؛ وی مسئول آموزش و تحقیقات هسته ای وزارت دفاع نیز بود.
 
گفتنی است/ف فریدون عباسی ریاست گروه فیزیك دانشگاه امام حسین وابسته به سپاه پاسداران را هم بر عهده داشت


 

جزئیات جدیدی از ترور دو استاد دانشگاه در تهران


جزئیات جدیدی از ترور دو استاد دانشگاه در تهران

موتور‌سوار تروریست نزدیك خودروی حامل استاد شده و با چسباندن یك بمب به ماشین از آن فاصله گرفته و سپس خودرو را منفجر می كردند.

عوامل آمریكا و رژیم صهیونیستی امروز در پی ناامیدی از انتقال و فرار مغزهای ایران به خارج، با ترور دو استاد دانشگاه اقدام به شهادت و حذف فیزیكی آنها كردند. تروریست‌ها یك استاد را در بلوار ارتش و استاد دیگر را در مقابل دانشگاه شهید بهشتی ترور كردند.
هر دو استاد به یك شیوه اما در محل های جداگانه به شهادت رسیدند. مكانیزم اقدام تروریست‌ها به این شكل بود كه موتور‌سوار تروریست نزدیك خودروی حامل استاد شده و با چسباندن یك بمب به ماشین از آن فاصله گرفته و سپس خودرو را منفجر می كردند.
استاد شهریاری در بلوار نیروی زمینی بلافاصله و درجا به مقام شهادت نائل شد و استاد عباسی با همین شیوه در مقابل دانشگاه شهید بهشتی ترور شد و از شدت سانحه پس از انتقال در بیمارستان به شهادت رسید. 

شورشیان علیه اصل انتخابات ،مطرود انتخابات آتی


شورشیان علیه اصل انتخابات ،مطرود انتخابات آتیمدیر کل سیاسی وزارت کشور گفت: کسانی که سابقه ایستادن مقابل اسلامیت و جمهوریت نظام، خیانت به منافع و مصالح ملی، شورش علیه اصل انتخابات و صندوق رای را دارند در هیچ انتخاباتی از جانب مردم مورد استقبال قرار نخواهد گرفت.

محمود عباس زاده مشکینی در گفتگو باباشگاه خبرنگاران گفت: هر شخصیت و جریانی که بخواهد در یک نظام سیاسی و ساختار سیاسی برای کسب جایگاه وارد پروسه رقابت شود اصولا باید به چارچوب ها و نظام ارزشی همان ساختار و نظام سیاسی به ویژه قانون اساسی با تمامی اصول آن از جمله رکن اسلامیت و جمهوریت نظام التزام علمی داشته باشد و به تعبیری دیگر به اخلاق برد و باخت ملتزم باشد.
مدیر کل سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: هر عنصر و جریانی برای ورود به عرصه رقابت های سیاسی باید تکلیف خود را با قانون اساسی و ساختار سیاسی و مبانی ارزشی روشن نماید.
وی در ادامه با اشاره به برخی تحرکات تحت عنوان اصلاح طلبان،تصریح کرد: کسانی که در تاریخ حیات شان سابقه عدم پایبندی به قاعده فعالیت سیاسی و قانون مداری وجود دارد، کسانی که سابقه ایستادن در مقابل اسلامیت و جمهوریت نظام را دارند و کسانی که در مواقع حساس خواسته و یا ناخواسته به منافع و مصالح ملی از پشت خنجر زدند.
مشکینی دیگر ویژگی های این افراد را اینگونه تحلیل کرد و افزود: کسانی که سابقه شورش و تحرک علیه اصل انتخابات و صندوق رای را دارند و از رای اکثریت ملت تمکین نمی کنند و حکم نهادهای قانون را در صورتی که بر خلاف امیال شخصی و گروهی آنها باشد بر نمی تابند، کسانی که در مواقع حساس مواضع شان با مواضع دشمنان ملت ایران انطباق کامل پیدا کرد، کسانی که با موضع گیری های صریح و دو پهلوی خود با جریان فتنه همراهی کردند و تا به حال از عملکرد ها و رفتارهای مغایر منابع و مصالح ملی و قانونگرایی تبری نجسته اند.
مدیر کل سیاسی وزارت کشور تاکید کرد: اگر اینگونه جریانات و اشخاص برای حضور مجدد در عرصه رقابت تحرک نشان می دهند طبیعتا عکس العمل مردم هوشیار ایران انزجار و تردید خواهد بود و نمایندگان مجلس نیز این حقیقت را می دانند

 

عکس/ خودروی دکتر عباسی بعد از ترور
 

ترور نخبگان مانع پیشرفت‌های علمی نمی‌شود


ترور نخبگان مانع پیشرفت‌های علمی نمی‌شود

با این ترورها ما در هدف خودمان راسخ‌تر می‌شویم و این اقدامات هیچ‌گونه خدشه‌ای در اراده ملت ایران وارد نخواهد کرد و مانع پیشرفت علمی کشور نمی‌شود.
 

ترور عقده گشایی‌ دشمنان در برابر پیشرفت علمی جوانان ایران


ترور عقده گشایی‌ دشمنان در برابر پیشرفت علمی جوانان ایران

ترور استاد برجسته دانشگاه شهید بهشتی نمونه‌ای از عقده گشایی‌های استکبار جهانی در برابر پیشرفت علمی ایران و جوانان آن است.

دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت گفت: ترور استاد برجسته دانشگاه شهید بهشتی نمونه‌ای از عقده گشایی‌های استکبار جهانی در برابر پیشرفت علمی ایران و جوانان آن است.

رامین محمدی دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با محکومیت اقدام تروریستی دشمنان انقلاب اسلامی و تسلیت شهادت یکی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی که صبح امروز در این اقدام تروریستی به شهادت رسید، اظهار داشت: نمونه این اقدامات در تاریخ انقلاب اسلامی بسیار دیده شده است و همواره شاهد بودیم که سردمداران استکبار جهانی که دشمنی خود را با ملت ایران در طول 30 سال گذشته نشان داده‌اند، در مقابل هر پیشرفت و موفقیت جمهوری اسلامی ایران دست به چنین اقداماتی می‌زنند.

وی افزود: دشمنان زمانی که در مقابل ایران اسلامی و ملت سرافراز آن به بن‌بست می‌رسند و تلاششان برای ایجاد ناامیدی در کشور بی نتیجه می‌ماند، چاره‌ای جز رو آوردن به این گونه اقدامات ندارند.

دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت گفت: در اتفاقات سال گذشته نیز شاهد بودیم که دشمنان نتوانستند از طریق فتنه بعد از انتخابات به نتیجه موردنظر خود دست یابند و اکنون که جوانان ایرانی با عزم و اراده خود در راه اعتلای ایران اسلامی پیش می‌روند و دشمنان را نا امید می‌کنند، آنها هیچ راهی جز ترور چهره‌های شاخص و انقلابی کشور ندارند.

محمدی در ادامه با بیان اینکه دشمنان از این نکته غافل هستند که جوانان و نخبگان ایرانی همگی دست پرورده مکتب حسینی هستند خاطرنشان کرد: ملت ایران اینگونه تربیت شده است که با خون خود چهره واقعی مستکبرین و منافقین زمان را نمایان کند.

وی در ادامه با تبریک و تسلیت شهادت یکی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی به رهبر معظم انقلاب ملت ایران و خانواده این شهید اظهار داشت: ترور این استاد برجسته دانشگاه شهید بهشتی نمونه دیگری از عقده گشایی‌های استکبار جهانی در برابر پیشرفت علمی ایران و جوانان آن است.

دبیر سیاسی در پایان با بیان اینکه دشمنان یک بار دیگر ضعف خود را در مقابل ملت ایران با ترور این اساتید نمایان کردند، تصریح کرد: مطمئنا این اتفاقات دوباره درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری خواهد کرد و عزم جوانان ایرانی را برای سربلندی ایران اسلامی و توسعه پیشرفت‌های علمی کشور راسخ‌تر از گذشته خواهد کرد.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

جنبش سبز در دفاع از جریان انحرافی جلوی مجلس تجمع کند ..........چهارشنبه 29 تیر 1390

ادامه روند دستگیری اعضای جریان انحرافی ..........دوشنبه 20 تیر 1390

تاكید سیاست خارجی چین بر گسترش روابط با ایران در سال 2011..........دوشنبه 6 تیر 1390

زنان و مردان شیطان پرست + عکس..........سه شنبه 31 خرداد 1390

همایش ملی شهدای بصیرت..........یکشنبه 29 خرداد 1390

فتنه‌گران خودخواه شهد حضور گسترده مردم در انتخابات 88 را به كام آنها تلخ كردند..........یکشنبه 22 خرداد 1390

کار رسانه های آمریکایی، بستر سازی برای سیاست های نظامی این کشور است ..........شنبه 21 خرداد 1390

آخرین بادکنک توهم می ترکد..........جمعه 20 خرداد 1390

بی حجابی دختران‌دانشجو درملأعام+عکس ..........پنجشنبه 19 خرداد 1390

شاه به کردها چه خیانتی کرد ؟ چرا گور به گور ؟ ..........چهارشنبه 18 خرداد 1390

تربیت از دیدگاه امام سجاد(ع) ..........سه شنبه 17 خرداد 1390

خاطرات خواندنی نزدیك‏ترین محافظ امام(ره) از تشییع امام (ره) ..........شنبه 14 خرداد 1390

انس با کوچه و خیابان ..........جمعه 13 خرداد 1390

طلاق و پیامدهاى شوم آن در سرنوشت فرزندان ..........جمعه 23 اردیبهشت 1390

اثرات منفی طلاق بر روی زنان بیشتر از مردان است..........پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390

همه پستها