تبلیغات
مولایم حسین - «طاعون سیاه»؛ نمایشگاه عكس جنایات گروهك منافقین در عراق

«طاعون سیاه»؛ نمایشگاه عكس جنایات گروهك منافقین در عراق

 نمایشگاهی از تصاویر و عكس‌های جنایات گروهك تروریستی منافقین علیه مردم عراق تحت عنوان "طاعون سیاه " در عراق برپا شد.


به نقل از شبكه خبری العالم، نمایشگاه عكس جنایات گروهك منافقین در عراق به همت موسسه فرهنگی "بلدی العراق " برپا شده است.
این موسسه همچنین در كنار نمایشگاه با برگزاری همایشی به افشاگری نقش گروهك تروریستی منافقین در سركوب انتفاضه شعبانیه مردم عراق در دهه 90 قرن گذشته میلادی پرداخت.
شركت كنندگان در این همایش خواستار اخراج عناصر این گروهك تروریستی از عراق یا محاكمه آنان شدند و درباره هرگونه دفاع و حمایت از آنها هشدار دادند.
"احلام مالكی " رئیس موسسه فرهنگی "بلدی العراق " در گفت‌وگو با خبرنگار العالم گفت: ما خواستار اجرای مصوبه 126 هستیم كه در سال 2003 میلادی تصویب شد؛ به موجب این مصوبه همه گروه‌های تروریستی موجود در خاك عراق و از جمله گروهك منافقین باید اخراج شوند.
"جمعه عطوانی " عضو فراكسیون اتحاد ملی عراق نیز در گفت‌وگو با العالم گفت: عناصر رژیم بعث به دلیل جنایت‌هایی كه در گذشته علیه مردم عراق مرتكب شدند، در حال محاكمه هستند و اعضای گروهك منافقین نیز كه دست به جنایت علیه مردم عراق و كشتار فرزندان این ملت زده‌اند، باید در دادگاه‌های عراق محاكمه شوند.
وی افزود: كمترین اقدام علیه این گروهك آن است كه به رغم جنایتهایش علیه مردم عراق، به آنها اجازه خروج از كشور داده شود.
"نافع عیسی " رئیس كمیته قانونی پیگیری جنایت‌های گروهك منافقین، در این همایش، به سیاستمداران عراقی هشدار داد كه در صورت حمایت و دفاع از این گروهك تروریستی، علیه آنها اقامه دعوی خواهد شد، همانطور كه شكایت هایی علیه سران این گروهك مطرح شده است.

 

سن و سال در راهپیمایی معنا نداشت
سن و سال در راهپیمایی معنا نداشت

در میان راهپیمایان دانشجویانی از دانشگاه تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی و ... نیز حضور دارند.سالخوردگانی که روزهای انقلاب و سختی های آن را به چشم و دل دیده اند نیز در این میان حضور یافته اند. عجب جمع عجیبی است! از هر سنی در آن شرکت کرده اند.

سن و سال در راهپیمایی معنا نداشت
  به سمت لانه جاسوسی حرکت می کنم. تمامی مسیر را  دانش آموزان پر کرده اند. گروهی از دانش آموزان دختر با معلم هایشان شعر"ای ایران، ای مرز پر گهر" را می خوانند. 

13 آبان یادآور سه اتفاق مهم است، تبعید امام (ره)، کشتار دانش آموزان توسط رژیم ستم شاهی در سال 1357 و مهم تر از همه آنها تسخیر لانه جاسوسی امریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) در سال 1358 . 

جلوی مجتمع ورزشی شهید شیرودی بنر بزرگی است که در آن دانش آموزی با عینک دودی، علیه امریکا شعار می دهد.

شعارهای "مرگ برامریکا"، "مرگ بر اسراییل"،"آمریکا را زیر پای می گذاریم"، "نفرین بر شما ستمکاران"،"ما همه سرباز توییم خامنه ای، گوش به فرمان توییم خامنه ای" از هر طرف به گوش می رسد. 

پلاکاردهایی با جملات "13 آبان نماد مظلومیت مردم ایران"، "تا مبارزه هست ما هستیم"، " تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، انقلابی بزرگتر از انقلاب اول بود" در دست مردم حمل می شود. 

عجب جمع عجیبی!
محل اصلی تجمع، لانه سابق جاسوسی آمریکا است و جایگاه سخنرانی در آنجا قرار دارد و جمعیت اطراف آن را گرفته اند. بیشتر جمعیت دانش آموز هستند اما در این میان دانشجویانی از دانشگاه تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی و ... نیز حضور دارند.
 
سالخوردگانی که روزهای انقلاب و سختی های آن را به چشم و دل دیده اند نیز در این میان حضور یافته اند. عجب جمع عجیبی است! از هر سنی در آن شرکت کرده اند. 

روبروی لانه سابق جاسوسی، عکس هایی از تسخیرکنندگان و رهبران این واقعه بزرگ را نصب کرده اند. نگاهی به آنان می کنم بیشترشان شهید شده اند و جمع قلیلی از آنان باقی مانده اند.
 
هر گروه از دانش آموزان با لباس ها و مشخصات خاصی از یکدیگر متفاوت می شوند. گروهی با بازوبندهای سبز یا مهدی (عج)، گروهی با لباس های نارنجی رنگ، گروهی با لباس های تکواندو ... همگی در میان جمع حضور دارند. 

بیشتر عکاس ها و خبرنگارها در دو جایگاه تعیین شده در حال تهیه گزارش اند و گروهی در میان جمع حاضر شده اند و با دانش آموزان مصاحبه می کنند.

کودکی بر دوش پدرش نشسته و عینکی دودی بر چشم زده و تفنگ پلاستیکی در دستش گرفته و به هر چه می رسد می گوید: بابا این چیه؟! بابا این چیه؟! پدر هم با حوصله جوابش را می دهد. 

برنامه اصلی شروع می شود. دختر دانش آموزی به نمایندگی از دانش آموزان سراسر کشور، شروع به خواندن بیانیه اش می کند. پس از آن یک دانش آموز از کشور افغانستان و دانش آموزی از لبنان به پشت تریبون می روند و درباره مشکلات کشورشان سخن می گویند.
 
مجری برنامه از حضور مهندس ضرغامی در برنامه و سخنرانی اش می گوید و خطاب به جمع می گوید: با شعار "مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا" به استقبال سخنرانی رییس سازمان صدا و سیما می رویم.

ضرغامی از خاطرات تسخیر لانه جاسوسی و رفیق هایی که بعدها شهید شدند، می گوید و در آخر سخنانش به حوادث و فتنه های سال گذشته و عاقبت آنان و استقامت مردم اشاره می کند. 

مجری شروع به خواندن شعر "ای ایران ای مرز پر گوهر..." می کند و از جمع می خواهد با خواندن این شعر و بالا بردن پرچم های "جمهوری اسلامی ایران" او را همراهی کنند. 

در میان جمع دانش آموزی و دانشجویی مجتمع دخترانه الوند با شعارهایی از 13 آبان، سازمان بسیج دانش آموزی پیشگامان با پرچمی که نصف آن مربوط به سازمان مربوطه و نصفی دیگر پرچم ایران است، گروه تهیه برنامه "در شهر" شبکه تهران، مرکز "بسیج حقوق دانان تهران بزرگ" با یک پرچم و جمع کوچک سه نفری، دانش آموزان کنگ فو کار باشگاه یاسینی از سن 6 سال تا 30 سال، نیز شرکت کرده اند. 

عکس یادگاری با کاشانی در راهپیمایی
"حبیب کاشانی" سرپرست و مدیر عامل تیم پرسپولیس به همراه جمعی از فوتبالیست ها حضور یافتند. دانش آموزان طرفدار تیم پرسپولیس هم امان ندادند و شروع کردند به عکس یادگاری گرفتن با او.

به جمعیت حاضر نگاه می کنم، جمعیتی که حاصل انقلاب و خون های ریخته شده در همین خیابان است. جمعیتی که بصیرتش کمر استکبار جهانی را خم کرده است.


 

عذرخواهی بی بی سی از گاف خود
عذرخواهی بی بی سی از گاف خود

عذرخواهی بی بی سی از گاف خودشبکه خبری بی بی سی به خاطر گاف خبری ایجاد شده در مورد کمک های ارائه شده به مردم اتیوپی، عذرخواهی کرد.

ه نقل از بی بی سی، پس از آن که خبری مبنی بر استفاده از منابع مالی کمک به مردم اتیوپی برای شورشیان این کشور منتشر شد، بی بی سی گزارشی در این زمینه منتشر کرد، اما اکنون با مشخص شدن نادرست بودن این گزارش، بی بی سی از این بابت عذرخواهی کرده است.

این گزارش حاکی است، گروهی موسوم به گروه کمک(Band Aid) که در دهه 1980 میلادی از سوی باب گلدوف خواننده مشهور ایرلندی برای کمک به مردم گرسنه اتیوپی تاسیس شده است، متهم شده بود که میلیون ها پوند از کمک های ارسالی به این مرکز را که با هدف کمک به مردم اتیوپی داده شده بود، به شورشیان این کشور داده است تا از آن برای خرید اسلحه استفاده کنند.

این گزارش از سوی بی بی سی منتشر و این ادعا مطرح شده بود که مقادیر زیادی از پول داده شده به این گروه در اختیار شورشیان قرار می گیرد. 

امروز جوانان و دانشجویان با بصیرت چراغ راه مردم هستند
امروز جوانان و دانشجویان با بصیرت چراغ راه مردم هستند


امروز جوانان و دانشجویان با بصیرت چراغ راه مردم هستند

رییس سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه جوانان و دانشجویان امروز با سلاح بصیرت و دانش رسانه ای صحنه جهانی را تحلیل می کنند گفت:اینها همچون قطب نما و چراغ راهنمایی هستند که مردم را راهنمایی می کنند.

سید عزت الله ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما صبح امروز در مراسم راهپیمایی 13 آبان با گرامیداشت یاد و خاطره دانشجویان پیرو خط امام راحل که در جبهه های جنگ به شهادت رسیدند گفت: امروز این شجره طیبه حاصل خون آن شهیدان است.
 
وی افزود: سال 58 در چنین روزی و در چنین ساعتی همراه با سایر دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) از دانشگاه های تهران، پلی تکنیک سابق، صنعتی شریف و شهید بهشتی و برنامه ریزی قبلی با راهپیمایی به مناسبت روز دانش آموز به این محل آمدیم و با تمهیداتی که از قبل آماده شده بود درهای لانه جاسوسی آمریکا بر روی فرزندان انقلاب باز شد. 

ضرغامی یکی از مهم ترین عوامل حرکت 13 آبان را فرمایشات حضرت امام راحل درباره مقابله با ظلم و جنایت آمریکا دانست و اضافه کرد: در جلساتی که با دانشگاه های مذکور  داشتیم تصمیم گرفتیم یک حرکت عملی و در خور از سوی دانشجویان معتقد به مبانی امام راحل و انقلاب صورت بگیرد. که بر این اساس طرح های مختلفی ارائه شد و طرح اشغال لانه جاسوسی از سوی نماینده دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف مطرح شد.
 
رییس سازمان صدا و سیما یادآور شد: خودمان را برای دو سه روز آماده کرده بودیم و فکر می کردیم مسئله بعداز چند روز تمام می شود اما وقتی وارد لانه جاسوسی شدیم دیگر این دانشجویان نبودند که این حرکت را ادامه می دادند بلکه حضور گسترده مردم به صورت شبانه روزی دانشجویان را ترغیب و تحسین می کرد و برای ادامه راهشان حضرت امام هم در قبال این حرکت موضع صریح و روشن گرفتند.
 
وی ادامه داد: علی رغم همه تبلیغاتی که دولت موقت و گروه های چپ و راست که از نظر مبانی و تفکر با غرب همسویی بیشتری داشتند انجام دادند، روحانیت پیشرو و سیاسیونی که پا به پای امام بودند واز همه مهمترسیل مردم حزب الله پشت سر امام آمدند. 

ضرغامی با اشاره به نامگذاری دانشجویان تسخیر کننده لانه جاسوسی به نام دانشجویان پیرو خط امام تاکید کرد: از آن جهت پیرو خط امام نامیده شدیم تا فاصله خود را با برخی گروه های مذهبی و برخی گروه هایی که به ظاهر مسلمان بودند اما وابستگی فکری به بیگانگان داشتند و در صدر همه این ها تشکل هایی بودند که مجاهدین خلق آن روز حمایت می کردند را نشان دهیم.
 
وی ادامه داد: منافقین در جنگ بزرگترین خیانت ها را به ملت کردند و امروز کارنامه منافقین با 16 هزار ترور رسمی و پذیرفته شده موجود است ولی نهادهای حقوق بشر واتحادیه اروپا که با کوچکترین بهانه ای علیه جمهوری اسلامی بیانیه های مفصلی صادر می کنند نه تنها این جنایت را محکوم نکردند بلکه مقامات رسمیآنها در تظاهرات منافقین شرکت واز آنها حمایت می کنند.

رییس سازمان صدا و سیما ادامه داد: این حرکت به پشتیبانی امام و حضور مردم قوام پیدا کرد و از یک حرکت صرفا نمادین خارج شد و برکاتی داشت که امروز شاهد آن هستیم.


ضرغامی گفت: در روزهای اول آمریکایی ها اعلام کردند کسی از آنجا جاسوسی نمی کرده است و ما روابط رسمی دیپلماتیک داشته ایم. اما آرام آرام اسناد خارج شد که البته اسناد درجه دوم بود. چرا که در سفارتخانه های آمریکا واحدی تحت عنوان رهبری عملیات جاسوسی وجود دارد که تمامی برنامه ریزی های آمریکا برای جاسوسی و هدایت جریان های مخالف حکومت را رهبری می کند را به آنها آموزش داده اند که اگرسفارت به خطر افتاد اولین جایی که اسنادش باید نابود شود همین جااست.


وی افزود: اولین اسنادی که از بین رفت همین اسناد بود و اسناد بعدی که از دستگاه های کاغذخرد کن به دست آمد به هم چسبانه شده و دهها جلدکتاب افشاگری در مورد سندها منتشر شد.


رییس سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه دانشجویان می دانستند همه توطئه ها زیر نظر دولت آمریکا است اضافه کرد: در همان ماه های اول انقلاب شاهد اغتشاشات فراوان، اختلاف افکنی بین شیعه وسنی، احتسابات کارگری، ترور شخصیت ها، اغتشاشات در دانشگاه ها، تقویت مطبوعات وابسته، حمایت از رسانه های خارجی از جمله بی بی سی و صدای آمریکا،ایجاد تردید در مردم، نفوذ دررده های بالای نظام اسلامی، تشکیل پرونده برای شخصیت های برجسته و مشخص کردن نقاط ضعف آنها بودیم که بعدا معلوم شد همه این طراحی ها از سوی آمریکایی ها است.


وی افزود: این حرکت ضداستکباری ملت ایران باعث شناخته شدن آمریکا به عنوان مهمترین دشمن بشریت و ملت ایران شد و ملت ایران فهمیدند خطر اصلی آمریکاست.


ضرغامی با بیان اینکه امروز استکبار با همه وجودش در کشور ما به زانو در آمده است گفت: مصادیق به زانو در آمدن را امروز زیاد مشاهده می کنید که منشاء آن همان اقدام سال 58 است.


رییس سازمان صدا و سیما به شکست دموکرات ها در انتخابات کنگره آمریکا اشاره کرد و ادامه داد: شکست اوباما نشان داد که آنها در سیاست خارجی شان بسیار بد عمل کرده اند، دست آنها در فتنه 88 رو شد و آنها همه آبرو وحیثیتشان را در یک سبد گذاشتند و تمام شعارهای اعتمادسازشان را فراموش کردند.


وی با اشاره به راهپیمایی9 دی و حماسه بزرگ ملت تاکید کرد: آنها به وضوح شکست عظیمشان را مشاهده کردند، آنها خیال کردند اگر چند نفر به خیابان ها بیایند وحسینیه و تکایای مذهبی را به آتش بکشند حاکی از موفقیت آنها است اما همین تصاویر که از شبکه های امپریالیستی پخش شد باعث انزجار مردم و جوشش غیرت دینی آنها شد و به فاصله 24ساعت به خیابان ها ریختندو این حماسه بزرگ درتاریخ کشور ماندگار شد.


ضرغامی در بخش دیگری از سخنان خود به تحلیل های مراکز مطالعاتی آمریکا درباره ایران اشاره کرد و گفت: آنها اعلام کردند ایران بزرگترین چالش درسیاست خارجی آمریکا است و هیچ کشوری به اندازه جمهوری اسلامی ایران و به تنهایی نتوانسته همه حیثیت ایالت متحده را به چالش بکشد.


وی افزود: گسترش حوزه نفوذ ایران در آفریقا، شکست آمریکا در ایجاد ائتلاف منطقه ای علیه ایران ونشانه های آشکار منطقه ای ایران از جمله آخرین تحلیل های مراکز مطالعاتی آمریکاست.


رییس سازمان صدا و سیما که در سفر رییس جمهور به نیویورک وی را همراهی کرده است با اشاره به حضور مقتدرانه رییس جمهور در سازمان ملل اظهار داشت: موضع مقتدرانه جمهوری اسلامی و موضع رییس جمهور انقلابی و مکتبی ما را همه دیدند، آنقدر این موضع صریح و با اقتدار بود که اوباما بلافاصله چند مصاحبه کرد و موضع عکس العملی خودش را نشان داد.


وی با اشاره به اینکه شبکه دویچه وله نظر سنجی را راجع به سخنان رییس جمهور برگزار کرد گفت: 70 درصد مردم دنیا در این نظرسنجی به دو گزینه ای رای دادند که دخالت دولت آمریکا در حادثه 11 سپتامبر را تاکید می کرد.


ضرغامی تصریح کرد: رییس جمهور سالی یکبار درقلب سرزمین استکباری همه آنها را به چالش می کشد وهمه رسانه های آنها برای مصاحبه با رییس جمهور با هم رقابت می کنند.


وی در ادامه به سفر لبنان احمدی نژاد اشاره کرد و اظهارداشت: در سفر به لبنان دیدیم که همه گروه های لبنانی به استقبال رییس جمهورآمدند و محصول این سفر وحدت گروه های لبنانی بود.


رییس سازمان صدا و سیما همچنین به سفر رهبرانقلاب به قم اشاره کرد و گفت: دشمنان چقدر احمق بودند که به جایی مانند شهر قم دل بستند، چقدر تبلیغات کردند که مراجع به ملاقات نخواهند آمد و روحانیت حوزه های علمیه حکومت را قبول ندارند. البته بعد از این سفر پربرکت آنها رسما اعلام کردند که ما شکست خوردیم و تحلیل مان راجع به قم اشتباه بود.


ضرغامی در پایان تاکید کرد: امروز قشر پیشگام که بصیرت را سرلوحه کارشنان قرار داده اند جوانان و دانشجویان هستند که با سلاح بصیرت و دانش رسانه ای صحنه جهانی راتهدید می کنند و برای مردم همچون قطب نما و چراغ راهنما هستند. 

قرائت بیانیه استکبار ستیزی از سوی دانش آموزان خارجی تبعه ایران
برای اولین بار در مراسم 13آبان صورت گرفت؛
قرائت بیانیه استکبار ستیزی از سوی دانش آموزان خارجی تبعه ایران
صبح امروز در مراسم یوم الله سیزده آبان برای اولین بار بیانیه استکبار ستیزی از سوی دانش آموزان کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان که تبعه ایران هستند قرائت شد.
صبح امروز در مراسم یوم الله سیزده آبان برای اولین بار بیانیه استکبار ستیزی از سوی دانش آموزان کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان که تبعه ایران هستند قرائت شد.
 
براساس این گزارش 3 دانش آموز از کشورهای فوق با قرائت بیانیه هایی خواستار محکومیت و محاکمه سران دولت آمریکا به خاطر تجاوز و کشتارمردم سرزمینشان شدند.

گفتنی است بیانیه طلاب استان تهران و ستاد دانشجویی کمیته برگزاری 13 آبان نیز در این مراسم قرائت شد.
 
همچنین پیام خانواده های معظم شهدا در گرامی داشت 13 آبان توسط برادر شهید وزوایی از دانشجویان شهید پیرو خط امام(ره) در حضور دانشجویان و دانش آموزان حاضر و خانواده این شهید قرائت شد.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

جنبش سبز در دفاع از جریان انحرافی جلوی مجلس تجمع کند ..........چهارشنبه 29 تیر 1390

ادامه روند دستگیری اعضای جریان انحرافی ..........دوشنبه 20 تیر 1390

تاكید سیاست خارجی چین بر گسترش روابط با ایران در سال 2011..........دوشنبه 6 تیر 1390

زنان و مردان شیطان پرست + عکس..........سه شنبه 31 خرداد 1390

همایش ملی شهدای بصیرت..........یکشنبه 29 خرداد 1390

فتنه‌گران خودخواه شهد حضور گسترده مردم در انتخابات 88 را به كام آنها تلخ كردند..........یکشنبه 22 خرداد 1390

کار رسانه های آمریکایی، بستر سازی برای سیاست های نظامی این کشور است ..........شنبه 21 خرداد 1390

آخرین بادکنک توهم می ترکد..........جمعه 20 خرداد 1390

بی حجابی دختران‌دانشجو درملأعام+عکس ..........پنجشنبه 19 خرداد 1390

شاه به کردها چه خیانتی کرد ؟ چرا گور به گور ؟ ..........چهارشنبه 18 خرداد 1390

تربیت از دیدگاه امام سجاد(ع) ..........سه شنبه 17 خرداد 1390

خاطرات خواندنی نزدیك‏ترین محافظ امام(ره) از تشییع امام (ره) ..........شنبه 14 خرداد 1390

انس با کوچه و خیابان ..........جمعه 13 خرداد 1390

طلاق و پیامدهاى شوم آن در سرنوشت فرزندان ..........جمعه 23 اردیبهشت 1390

اثرات منفی طلاق بر روی زنان بیشتر از مردان است..........پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390

همه پستها