تبلیغات
مولایم حسین - دعوت از سران فتنه در راستای تامین نظر فتنه‌گران است

دعوت از سران فتنه در راستای تامین نظر فتنه‌گران است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مجلس خبرگان رهبری گفت: دعوت از سران فتنه در راستای تامین نظر فتنه‌گران است.

آیت‌الله شیخ حسن ممدوحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در كرمانشاه افزود: حجم و نوع ارتباطات آقای هاشمی با سران فتنه مشخص نیست و ایشان در مواضع و رفتارش شفافیت لازم را ندارد و هراز چندگاهی با مواضع دوپهلو و مبهم تغییر جهت می‌دهد كه این زیبنده شخصی مانند ایشان نیست.وی ادامه داد: دعوت از یكی از مهم‌ترین سران فتنه اقدامی نادرست و در راستای تامین نظر فتنه‌گران و حامیان آنها بوده كه از سوی دلسوزان نظام و انقلاب به شدت محكوم است و این حركت از سوی هركس كه انجام شده و به آمریت هركس كه بوده مردود و اشتباه است.آیت الله ممدوحی تاكید كرد: در بیانیه اجلاس اخیر خبرگان نیز تبعیت از ولایت و مقام معظم رهبری و محوریت ایشان در مباحث مختلف مورد توجه و تاكید جدی قرار گرفته و شایسته است آقای هاشمی این بیانیه را كه خودشان هم امضاء كرده‌اند، مدنظر و توجه قرار داده و درآن مسیر حركت كنند.وی افزود: هرگونه همراهی و تعامل با سران فتنه و كسانی كه در یك‌ و نیم سال اخیر كشور را دچار تلاطم و طوفان كرده و آب به آسیاب دشمن ریختند و حاضر به پذیرش اشتباهات و بازگشت از مسیر انحرافی خود نیستند، از اساس مردود است و این مسئله باید مدنظر و توجه همه باشد.

         

   
انقلاب اسلامی تا زمان ظهور امام عصر (عج) پا برجا می‌ماند
   
انقلاب اسلامی تا زمان ظهور امام عصر (عج) پا برجا می‌ماند

یك مرجع تقلید در قم گفت: این نظام و انقلاب اسلامی تا زمان ظهور امام عصر(عج) پا برجا می‌ماند.

آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار اعضای تعاونی ذوب آهن اصفهان و جمعی از فرماندهان سپاه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، مقام معظم رهبری را انسانی شجاع، با تقوا و مدبر توصیف و تاكید كرد: در نبود امام زمان (عج) ایشان به عنوان نایب ایشان و ولی فقیه ما محسوب می‌شوند.وی با بیان اینكه مسئله حائز اهمیت و تاثیر گذار در همه ابعاد زندگی انسان‌ها مسئله حكومت است، اظهار داشت: ما باید در نظر داشته باشیم كسانی كه بر ما می‌خواهند حكومت كنند از چه وی‍‍ژگی‌هایی باید برخوردار باشند و با چه فكر و اندیشه‌ای می‌خواهند زمام حكومت را در دست بگیرند.این مرجع تقلید با تصریح بر اینكه حكومت در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار بوده باشد و در زندگی فردی، اجتماعی اقتصادی، دینی و مذهبی جامعه اثر گذار است، ابراز داشت: مسئله حكومت در دین اسلام مسئله با اهمیتی به شمار می‌آید، چرا كه پیامبران الهی در گام اول تبلیغ دین الهی با حكومت‌های فاسد مواجه می‌شدند.وی با بیان اینكه حكومت بعد از ائمه باید توسط فقیه عادل اداره شود، ابراز داشت: در طول هشت سال دفاع مقدس 35 كشور به صدام كمك كردند كه ایران را از پای در بیاورند، ولی از آنجایی كه حكومت توسط یك فقیه اداره می‌شد مستكبرین به خواسته‌هایشان نرسیدند.وی با بیان اینكه بی‌شك این نظام و انقلاب اسلامی تا ظهور امام زمان پا برجا خواهد بود، اظهار داشت: این جمله تاكید امام خمینی است كه ایشان با یقین می‌گفتند كه این انقلاب مقدمه‌ساز ظهور امام زمان (عج) است و تا زمان ظهور حضرت این انقلاب پابرجا می‌ماند.   
دروغی دیگر از جرس
   
 دروغی دیگر از جرس
دیروز بود که حس کنجکاویم گل کرد که برم و ببینم سایت این حامیان فتنه باز

چه دروغ تازه ای سرهم کردن.

صفحه اول سایت جرس بودم.

یه لینکی توجهم رو به خوش جلب کرد.

عکسهای میر حسین، کروبی، صانعی و خاتمی در جبهه های جنگ

از اینجا به بعد قضاوت با خودتان!!!


عکسی که از موسوی در جبهه ها یاد شده بود در راهپیمایی دهه 60 است.


ما که عکسمونو انداختیم شربت شهادتمونم نوشیدیم!!!


البته من فکر میکنم این عکس بازدید از مناطق جنگی باشه

فکر کنم همون جمله قضاوت با خودتان بهترین باشد
قضاوت با خودتان!!!

اینم ببینید بد نیست
http://tehranpic.net/images/4ozxubjordkmgqwhp.jpg
برای دیدن سایز بزرگ عکس در اینجا کلیک کنید


         

   
خشم 2سناتور آمریكایی از بی‌اثر بودن تحریم‌های ایران
   
خشم 2سناتور آمریكایی از بی‌اثر بودن تحریم‌های ایران

در نامه‌ای به وزیر خارجه آمریكا آشكار شد؛ دو سناتور آمریكایی در نامه‌ای به وزیر خارجه این كشور از همكاری شركتی چینی با ایران به‏خلاف تحریم‌های وضع شده برای تهران، به‌شدت ابراز ناخرسندی كردند.

"چارلز شومر " سناتور دموكرات و "جان كیل " سناتور جمهوری‌خواه آمریكا در نامه‌ای به "هیلاری كلینتون " وزیر امور خارجه این كشور به‎شدت از بی‌اثر بودن تحریم‌های ایران ابراز ناخرسندی كردند.
این دو سناتور كه از همكاری شركت‌های چینی با تهران به‏خلاف تحریم‌هایی كه بر ایران وضع شده است به‎شدت خشمگین هستند، در نامه خود تاكید كردند كه باید همه شركت‌هایی كه با ایران همكاری می‌كنند، به‎خصوص شركت‌های چینی همان‏گونه تحریم شوند كه صنعت انرژی ایران تحریم شده است.
خبرگزاری فرانسه با انتشار این خبر همچنین اعلام كرد كه این دو سناتور آمریكایی در این نامه به‏شدت از اطلاعات جدید كه نشان می‌دهد تهران آماده گفت‌وگو با كشورهای غربی درباره موضوع هسته‌ای است، ابراز نگرانی كردند.
بنا بر این گزارش، این دو سناتور آمریكایی با بیان این ادعا كه ایران در ابراز آمادگی خود برای گفت‌وگو با كشورهای غربی صادق نیست، تصریح كردند كه آمریكا باید شركت "چاینا پترولیوم كمپانی " را كه به‏خلاف تحریم‌های وضع شده علیه ایران، همكاری خود را با تهران ادامه می‌دهد، تحریم كند.
علی‏رغم اعمال فشارهای بین‌المللی آمریكا علیه ایران و جامعه بین‌الملل برای وارد آوردن فشار به ایران، چین و برخی دیگر از كشورها از جمله تركیه و كشورهای آمریكای لاتین حاضر به ترك روابط با ایران نیستند.
در همین خصوص، "لی چانگ چون " ،عضو دائم كمیته سیاسی حزب كمونیست چین نیز امروز چهارشنبه با تقدیر از روابط دو كشور چین و ایران علی‏رغم جدال‌هایی كه در خصوص برنامه هسته‌ای ایران به وجود آمده است، خواستار روابط تجاری عمیق‌تر میان دو كشور شد.
وی تصریح كرد: چین تمایل دارد به حفظ ارتباطات و تبادلات سطح بالا در تمامی سطوح با ایران ادامه دهد و اعتماد سیاسی دوجانبه میان دو كشور ایران و چین را عمیق‌تر كند.
این مقام ارشد چینی تأكید كرد كه دو طرف ایران و چین باید روابط تجاری و اقتصادی خود را عمیق‌‌تر كنند و با جدیت توافقنامه‌های امضا شده و قراردادها را اجرا كنند و زیرساخت‌ها، ارتباطات و همكاری در زمینه خودرو و راه‌‌آهن را گسترش دهند
 

         

   
دو احتمال در مورد پشت پرده شورش نافرجام در اكوادور/ ایران از كوره‌آ حمایت می‌كند
   
دو احتمال در مورد پشت پرده شورش نافرجام در اكوادور/ ایران از كوره‌آ حمایت می‌كند

معاون آمریكای وزارت امورخارجه ایران با تشریح دو احتمال موجود در مورد شورش اخیر در اكوادور گفت:برخی سیا و رژیم صهیونیستی را پشت پرده این رویداد می دانند البته بنا بر نظر رییس جمهوری اكوادورعاملین این حادثه مخالفین وی از جمله لوسیو گوتیرز رییس جمهوری اسبق اكوادور بوده است.

در مورد شورش های اخیر روی داده در كشور اكوادور اظهارداشت: این شورش حدود 24 ساعت گذشته بلافاصله پس از رد قانون افزایش حقوق كارمندان پلیس اتفاق افتاد و نیروهای پلیس در اعتراض به این مسئله با تصرف مجلس با برخی نمایندگان برخورد كردند.

وی ادامه داد: پس از این اتفاق، 'رافائل كوره‌آ دلگادوگ رییس جمهوری اكوادور با حضور در جمع شورشیان از آنها خواست كه این مسئله را از طریق قانونی پیگیری كنند ولی نیروهای پلیس با حمله به وی، او را زخمی كردند كه این رویداد موجب انتقال كوررا به بیمارستان شد و رییس جمهوری اكوادور همان جا اعلام كرد كه كودتا صورت گرفته و شورشیان قصد كشتن وی را دارند.

معاون آمریكای وزارت امورخارجه ایران، با بیان اینكه سفیر ایران در اكوادوردرجریان درگیری ها به صورت مستمر با یكی از همراهان رییس جمهوری در تماس بود، خاطرنشان كرد: پس از انتقال كوره‌آ به بیمارستان، وی به مردم دو پیام داد كه این مسئله موجب تجمع مردم در كاخ ریاست جمهوری شد ولی پس از قطع این تماس ها فرمانده نیروهای مسلح اكوادور در راستای حمایت از رییس جمهور با نیروهای خود به بیمارستان حمله و گروگان ها را آزاد كرد.

وی ادامه داد: در پی حمله نیروهای نظامی به بیمارستان، پنج نفر نیروی پلیس كشته و 67 نفر زخمی شدند.

كمالوندی تاكید كرد پس از وقوع این كودتای نافرجام، منوچهر متكی وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران از طریق سفیرمان در اكوادور حمایت ایران را از كوره‌آ دلگادو اعلام كرد كه اكنون نیز با آرام شدن اوضاع، رئیس جمهور و وزیر امور خارجه كشورمان تصمیم دارند كه با رییس جمهوری اكوادور گفت وگویی تلفنی داشته باشند و مجددا حمایت خود را از وی اعلام كنند.

وی با بیان این كه پس از ختم غائله كودتا در اكوادور ایران سفیر خود را برای بررسی دلایل این حادثه ماموركرد، گفت: بر اساس تحقیقات، دو احتمال برای این رویداد در نظر گرفته شد اول این كه پشت پرده این حوادث عوامل CIA و رژیم صهیونیستی بوده است و دومین احتمال كه خود كوررا نیز بر آن صحه گذاشته این است كه 'لوسیو گوتیرز' رییس جمهوری سابق اكوادور به عنوان سردسته مخالفین، عامل اصلی این كودتا بوده است.

معاون آمریكای وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: یكی از دلایلی كه در مورد دست داشتن گوتیرز در كودتای اكوادور بیان می شود، این است كه وی ارتباط نزدیكی با صهیونیست ها داشته و دوره های آموزشی گوناگونی را از جمله ایران هراسی زیر نظر صهیونیست ها به پایان رسانده است.

وی با بیان این كه این گونه شورش ها در آمریكا لاتین سابقه دارد، اظهار داشت: در گذشته دولت ها در آمریكای لاتین زیر نظر نیروهای نظامی بودند ولی چند سالی است كه با رشد دولت های مردمی مانند دولت های اكوادور، بولیوی و ونزوئلا این نیروها كه زیرنظر آمریكا و رژیم صهیونیستی بودند، قدرت خود را از دست داده اند و احتمال كودتا كم شده است.

كمال وندی احتمال دست داشتن آمریكا و رژیم صهیونیستی را در كودتای اخیر اكوادور بعید ندانست و تصریح كرد: كودتای اخیر در هندوراس نیز از نظر عملیات بسیار شبیه این كودتا بود كه بعد ها مشخص شد زیرنظر آمریكا و رژیم صهیونیستی شكل گرفته و در مجموع، آمریكا و اسراییل با دولت های مردمی در امریكای لاتین مشكل دارند.         

   
برای جهاد به جبهه رفتم ولی باز هم خواننده شدم
   
برای جهاد به جبهه رفتم ولی باز هم خواننده شدم

استاد محمد گلریز با اشاره به این كه هنرمندان در جنگ نرم رسالت سنگینی بر عهده دارند، گفت: دفاع مقدس ما تا انقلاب حضرت مهدی (عج) ادامه خواهد داشت.

با آغاز جنگ تحمیلی مسائل فرهنگی به ویژه سرودهای حماسی پررنگ شد و در جریان دفاع مقدس مشاهده كردیم كه سرودها باعث می‌شد رزمندگان اسلام در صحنه‌های نبرد با قدرت بیشتری حاضر شوند.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس بنده و دیگر هنرمندان سرودهای خود را به صورت زنده در جوار رزمندگان اسلام اجرا می‌كردیم و این امر موجب تقویت روحیه رزمندگان اسلام می‌شد.

* برای جهاد به جبهه رفتم باز هم خواننده شدم

این هنرمند بیان داشت: در اوایل جنگ با دانشجویان تربیت معلم گروهی را تشكیل دادیم كه با عنوان جهادگر در جبهه حضور داشته باشیم وقتی به منطقه بستان اعزام شدیم، ما را به سوله‌ای كه رزمندگان در آنجا مستقر بودند، هدایت كردند.

گلریز یادآور شد: رزمندگان اسلام با دیدن بنده گفتند «آمده‌ای در اینجا برنامه اجرا كنی؟» در پاسخ گفتم «نه آمده‌ام مانند شما جهاد كنم» سپس با اصرار رزمندگان سرودی را ارائه دادم.

وی اضافه كرد: پس از اجرای برنامه مسئولان و فرماندهان به بنده گفتند «حضور شما در جبهه به عنوان هنرمند مؤثرتر است» بنده نیز در جبهه‌ها با صدایی كه خداوند عطا كرده بود، كارهای هنری ‌می‌كردم و در این زمینه خاطرات بسیار شیرین و به‌یادماندنی ‌دارم.

این هنرمند با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت: دفاع مقدس ما تا انقلاب حضرت مهدی (عج) ادامه خواهد داشت.

* ارائه كارهای هنری و حماسی متأسفانه اكنون كمرنگ شده است

این هنرمند در زمینه وظیفه هنرمندان در عرصه جنگ نرم بیان داشت: هنرمندان در جنگ نرم رسالت سنگینی بر عهده دارند زیرا آنها به عنوان الگو در جامعه مطرح هستند.

وی بیان داشت: اكنون دشمنان با تبلیغات منفی می‌خواهند فرهنگ ما را تخریب كند لذا مسئولان فرهنگی با حمایت از هنرمندان می‌توانند، این تبلیغات منفی دشمنان را خنثی كنند.

گلریز در زمینه پرداختن هنرمندان به دفاع مقدس، اضافه كرد: ارائه كارهای هنری و حماسی در اوایل دوران دفاع مقدس خوب بود اما متأسفانه اكنون كمرنگ شده است.         

   
دفاع معاون وزیر اقتصاد دولت خاتمی از سیاست بانك مركزی در بازار ارز
   
دفاع معاون وزیر اقتصاد دولت خاتمی از سیاست بانك مركزی در بازار ارز

استاد اقتصاد کلان و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی نظام نرخ ارز ایران را "شناور کثیف" دانست و گفت: مداخله بانک مرکزی در بازار ارز برخلاف سایر مداخله‌های دولت کار خوبی ارزیابی می‌شود.

بازار طلا و ارز در یک هفته اخیر با نوسانات شدید مواجه شد و هر روز رکوردهای جدید قیمتی به ثبت رسید تا اینکه دولت با محوریت بانک مرکزی ترجیح داد به منظور کنترل قیمتها، ورود مستقیم به بازار داشته باشد.

در این میان، محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده است: قیمت ارز تا هفته آینده به قیمتهای متعادل خود در بازار یعنی 1060 تومان خواهد رسید.

باتوجه به اهمیت موضوع، برای بررسی و تحلیل وضعیت بازارهای ارز و طلا با دکتر مهدی تقوی استاد اقتصاد کلان و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفتگویی انجام دادیم که با هم می خوانیم:

تحلیل جنابعالی از وضعیت بازار ارز و سکه با توجه به افزایش شدید قیمتها چیست و به نظر شما، مداخله بانک مرکزی در بازار ارز اقدام درستی بود یا نه؟

تقوی: برخلاف گروهی که مطرح می کنند نرخ ارز باید رها و شناور شود، با این نظر مخالفم زیرا نماینده های صادرکنندگان اینگونه بحثها را مطرح می کنند. قیمت ارز غیر واقعی است، این امر یعنی اینکه اگر عرضه و تقاضا رها شود، قیمت در این بازار بالاتر از قیمت فعلی می رود.

البته مداخله بانک مرکزی در این بازار برخلاف سایر مداخله های دولت کار خوبی است، زیرا صادرات کشور ما بسیار محدود و کم است، به طوری که با احتساب میعانات گازی و غیره به 15 میلیارد دلار در سال می رسد. همچنین در مقابل اقتصاد و صادرات کشورهایی مثل کره جنوبی که پیش از این از اقتصاد ما عقب تر بودند، وضعیت مناسبی نداریم. از سوی دیگر، وضعیت واردات کشور نیز مناسب نیست و به 85 میلیارد دلار در سال می رسد.

اگر نرخ دلار مانند شرایط فعلی 200 تومان افزایش یابد، این امر باعث گرانی واردات می شود. واقعی شدن نرخ ارز به نفع کشورهایی است که کالا تولید و صادر می کنند، اما کشور ما به جز نفت محصول دیگری برای صادرات ندارد. از لحاظ اینکه در ازای نفت دلار می گیریم، مشکلی وجود ندارد. تقلیل ارزش پول ملی برای کشورهایی مطلوب است که کالا و خدمات تولید می کنند.

* عملکرد بانک مرکزی در افزایش نرخ ارز در بازار تاثیر گذاشته است؟

- به نظر می رسد بانک مرکزی ارزی را که وارد بازار می کرد، کاهش داد که همین امر نیز باعث وارد شدن شوک به بازار ارز و افزایش قیمتها شد. حال بانک مرکزی مجددا قصد دارد که وارد بازار ارز و در عین حال سکه شود و در آن مداخله نماید که در صورت مداخله، قیمتها کاهش خواهد یافت. به هر حال افزایش قیمت به دلیل کمبود عرضه بوده است.

در حال حاضر بانک مرکزی مجددا قصد دارد که با وارد کردن ارز به بازار در آن مداخله کند و با عرضه زیاد و انبوه دلار به بازار، قیمت آن را به نرخ واقعی برساند. در مقابل نیز زمانی که قیمتها کاهش می یابد با خرید ارز از بازار آن را به تعادل می رساند که این کار نیز مداخله محسوب می شود.

* آیا موارد ذکر شده برای بازار ارز برای وضعیت بازار سکه نیز مصداق دارد؟

- دلیل نامتعادل شدن بازار ارز (دلار) کم شدن عرضه نسبت به تقاضا است، بازار سکه نیز اینگونه بود. وقتی بانک مرکزی یا بانک کارگشایی نسبت به خرید سکه در بازار اقدام می کند، قیمتها افزایش می یابد، اما وقتی بفروشد قیمتها کاهش می یابد، همانطور که رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده است اگر قیمت سکه به همین نحو روند صعودی طی کند، بانک کارگشایی عرضه های خود را تشدید می کند.

* آیا قیمت جهانی طلا تاثیری بر افزایش قیمت سکه در بازار داخلی داشته است؟

- یک مقدار از افزایش قیمت سکه به خاطر افزایش قیمت جهانی طلا است.

* اگر قیمتها در بازار ارز افزایش یابد، بانک مرکزی چه منفعتی از این افزایش قیمت خواهد داشت؟

- بانک مرکزی نباید به دنبال منفعت باشد؛ این سیاست اقتصادی است. اگر بانک مرکزی محاسبه می کند، غلط عمل می کند، برای اینکه تثبیت نرخ ارز که هدف دولت و بانک مرکزی است، مهم است.

* به نظر شما بانک مرکزی می توانست هفته ها قبل نسبت به اتفاقی که در بازار رخ داد و قیمتها دچار نوسان شدند، پیش بینی داشته باشد؟

- خیر. بخشی از ارزی که وارد بازار می شود، ناشی از درآمد نفت است، یک بخشی از آن نیز از طریق مسافرانی که به خارج از کشور سفر کرده اند، وارد کشور می شود که میزان آن چندان مهم نیست. با توجه به اینکه اعتبار اسنادی و مالی صادرات و واردات از طریق بانکها صورت می گیرد، بنابراین دلار نقدی در دست صادرکنندگان و وارد کنندگان نمی ماند که به بازار عرضه کنند. در عین حال صادرکنندگان هم باید این ارزها را به بانک مرکزی بفروشند. به عبارت دیگر، مقدار ارزی که به غیر از بانک مرکزی به بازار وارد می شود است، بسیار کم است.

*چه توجیهی برای کاهش قیمت جهانی دلار و در مقابل افزایش قیمت این نوع ارز در بازار داخلی کشور وجود دارد؟

-  افزایش یا کاهش قیمت جهانی دلار در مقابل یورو، ارتباطی به بازار داخلی ندارد.

* چرا؟

- زیرا عرضه و تقاضای دلار در بازار داخلی محدود به اقتصادمان است. هرمیزان که ارز از طریق درآمدها و صادرات نفت یا صادرات غیر نفتی عایدمان شود، وارد بازار می شود، صادرکنندگان کشور در مقابل صادرات خود ریال دریافت نمی کنند چراکه ریال در بازار بین المللی جایی ندارد، گرچه کشورهای هم مرز ایران در برخی از موارد مورد استفاده قرار می گیرد.

صادرکنندگان کشور در مقابل صادرات دلار دریافت می کنند که نقل و انتقال آنها نیز از طریق سیستم بانکی است. البته بخشی از ارز نیز از طریق قاچاق از مرزها وارد کشور می شود، مقداری از آن نیز از طریق سفته بازی است. برخی از افراد با پیش بینی اینکه ممکن است قیمت ارزی در بازار افزایش یابد، نسبت به خرید آن اقدام می کنند و با افزایش قیمتها آن را در بازار می فروشند.

هم اکنون که قیمت دلار تا 1200 تومان نیز افزایش یافته، سفته بازها دلارهای خود را در بازار عرضه می کنند و این امر باعث افزایش عرضه در بازار می شود.

* آیا بازار ارز به ویژه بازار داخلی قابل پیش بینی است؟

- بازار ارز بسیار پیچیده است به نحویکه معاملات سلف، آپشن و فیوچر را در بر می گیرد. تحلیلگران آن بسیار اندک و اساتید و متخصصانی که بتوانند بازار ارز و مالیه بین المللی را تحلیل کنند، بسیار کم هستند.

* شوک وارد شده به بازار ناشی از چیست؟

- این شوک ناشی از کمبود عرضه است، یعنی بانک مرکزی نسبت به گذشته ارز کمتری را وارد بازار کرده است.

* دلیل این کار بانک مرکزی ناشی از چه می تواند باشد؟

- دلیل آن ممکن است کاهش ارز بدست آمده از فروش نفت در این مدت باشد و یا منابع حاصل از صادرات کاهش یافته و از این طریق ارز کمتر به کشور وارد شده است.

* به نظر شما، نظام نرخ ارز فعلی کشور به صورت شناور مدیریت شده است؟

- آنها مطرح می کنند که این بازار به صورت شناور مدیریت شده است، اما این بازار به اعتقاد من "شناور کثیف" است. در هر دو حالت شناور کثیف و تمیز، بانک مرکزی در بازار ارز مداخله می کند.

* از آینده بازار ارز به خصوص دلار نگفتید؟

- این موضوع بستگی به این دارد که بانک مرکزی چگونه عمل کند. اگر بانک مرکزی مداخله کرده و به میزان کافی ارز وارد بازار کند، قیمت کاهش می یابد. در غیر این صورت قیمتها افزایش خواهد یافت؛ بنابراین بستگی به میزان مداخله بانک مرکزی دارد. هیچکس نمی تواند این پیش بینی را داشته باشد، اما به احتمال قوی همانطور که رئیس کل اعلام کرده این بانک مداخله می کند تا قیمتها به 1060 تومان برسد و اگر به حرف خود عمل کند، قیمتها به سمت پائین حرکت می کند.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

جنبش سبز در دفاع از جریان انحرافی جلوی مجلس تجمع کند ..........چهارشنبه 29 تیر 1390

ادامه روند دستگیری اعضای جریان انحرافی ..........دوشنبه 20 تیر 1390

تاكید سیاست خارجی چین بر گسترش روابط با ایران در سال 2011..........دوشنبه 6 تیر 1390

زنان و مردان شیطان پرست + عکس..........سه شنبه 31 خرداد 1390

همایش ملی شهدای بصیرت..........یکشنبه 29 خرداد 1390

فتنه‌گران خودخواه شهد حضور گسترده مردم در انتخابات 88 را به كام آنها تلخ كردند..........یکشنبه 22 خرداد 1390

کار رسانه های آمریکایی، بستر سازی برای سیاست های نظامی این کشور است ..........شنبه 21 خرداد 1390

آخرین بادکنک توهم می ترکد..........جمعه 20 خرداد 1390

بی حجابی دختران‌دانشجو درملأعام+عکس ..........پنجشنبه 19 خرداد 1390

شاه به کردها چه خیانتی کرد ؟ چرا گور به گور ؟ ..........چهارشنبه 18 خرداد 1390

تربیت از دیدگاه امام سجاد(ع) ..........سه شنبه 17 خرداد 1390

خاطرات خواندنی نزدیك‏ترین محافظ امام(ره) از تشییع امام (ره) ..........شنبه 14 خرداد 1390

انس با کوچه و خیابان ..........جمعه 13 خرداد 1390

طلاق و پیامدهاى شوم آن در سرنوشت فرزندان ..........جمعه 23 اردیبهشت 1390

اثرات منفی طلاق بر روی زنان بیشتر از مردان است..........پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390

همه پستها